Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Miliony dla Szpitala Śląskiego

Fot. Krzysztof Marciniuk

Kolejna duża inwestycja planowana jest na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Po gruntownej modernizacji pawilonu centralnego, unowocześnieniu SOR-u i dobiegającej końca budowie lądowiska dla helikopterów medycznych, powstanie kompleks leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc.

Realizacja inwestycji staje się możliwa dzięki pomocy finansowej udzielonej powiatowi cieszyńskiemu przez samorząd wojewódzki. Otóż na kwietniowej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego podjęto uchwałę o przyznaniu z tegorocznego budżetu dotacji celowej w wysokości 3 mln zł. Taką samą kwotę ze swojego budżetu wyasygnuje powiat cieszyński. W ten sposób możliwym stanie się dokończenie modernizacji pawilonów na terenie Szpitala Śląskiego i uruchomienie pełnego kompleksu leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc.

Podczas kwietniowej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego uchwalono nowe zadanie inwestycyjne z planem wydatków w wysokości 6 mln zł i planem dochodów z tytułu pomocy finansowej województwa śląskiego w wysokości 3 mln zł. W celu znalezienia pozostałych 3 mln zł konieczne były korekty w tegorocznym budżecie powiatowym.  Montaż finansowy z województwem pozwoli rozpocząć realizacje tej bardzo potrzebnej inwestycji.

6
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
6 Komentarzy
KasiaTomekTomekDawidKlarysa Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid
Gość
Dawid

Brak zetelnych i odpowiedzialnych lekarzy bolączką tego szpitala. W tym szpitalu człowiek czuje się jak intruz. A po co Pan przyszedł, jak już Pan przyszedł proszę czekać. W bcm w Bielsku miła atmosfera przyjazny personel no i lekarze profesjonaliści

Tomek
Gość
Tomek

Nie mogę się zgodzić. Trafiłem na SOR w niedzielę z ostrą kolką nerkową. Podano mi leki i przeszło, ale otrzymałem skierowanie do poradni urologicznej. Poszedłem w poniedziałek, aby się zarejestrować – myślałem będę czekał pół roku – rejestratorka skierowała mnie do gabinetu urologa, aby zobaczył mnie lekarz. Lekarz mnie przyjął, zrobił USG i na wtorek kazał mi się stawić na oddział w celu usunięcia kamieni. Byłem zaskoczony pozytywnie tempem i profesjonalizmem lekarza. W piątek tego samego tygodnia wyszedłem ze szpitala po zabiegu usunięcia kamieni. Oczywiście obsługa na oddziale urologii w pełni profesjonalna i co najważniejsze uśmiechnięta . Szło porozmawiać jak… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Dzień dobry a jaką metoda miał pan usuwany kamień i czy był duży?

Klarysa
Gość
Klarysa

Wszystko fajnie tylko aby pacjent byl traktowany jak sie nalezy. Obecnie jest tragiczna sytuacja zastrzyk przeciwbólowy w tylek i do domu nikt się nie przejmuje ludzmi az się cos stanie na SORZE HORROR. CO Z TEGO ZE BĘDZIE LADNIE WYGLADAC UMIERALNIA

Tomek
Gość
Tomek

To zajedź na SOR do Jastrzębia (tego szpitala na przeciwko siedziby JSW) to się przekonasz co to znaczy czekać, jak dostaniesz zieloną opaską (a taką otrzymują wszyscy) to min. 8 godz. czekania do lekarza.

Maria
Gość
Maria

No nareszcie! I jeszcze sprowadzić profesjonalnych lekarzy,co by Cieszyn nie miał wizytówki prowincjonalnej placówki S.Z.