Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Młodzi o klimacie

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie spotkali się dziś młodzi ludzie, by dołączyć do ogólnoświatowej inicjatywy – Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Licealiści z większości placówek, a także uczniowie niektórych cieszyńskich szkół niższego szczebla przynieśli ze sobą transparenty z hasłami dotyczącymi tragicznego stanu naszej planety, a niektórzy założyli sobie na twarze ochronne maseczki. Przez megafon mówili o ekologicznych problemach, które wymagają natychmiastowej interwencji polityków wysokiego szczebla na całym świecie. Podkreślali, że na zdecydowane działania jest coraz mniej czasu, dlatego w ten sposób chcą wywierać presję na decydentach.

Jeśli nie będziemy naciskać na polityków, jeszcze za naszego życia na półkach w sklepach zacznie brakować żywności z powodu strat w rolnictwie, wyjście z domu za dnia w lato będzie zagrożeniem dla zdrowia, natomiast Wisła będzie na zmianę wylewać i zanikać. Czas ucieka, indywidualne wybory nie wystarczą, a zdecydowane działania polityczne nadchodzą zbyt wolno” – czytamy w manifeście cieszyńskiej młodzieży.

Z Wzgórza Zamkowego młodzi ludzie przemaszerowali ulicą Głęboką na rynek.

Autorką zdjęć jest Dorota Krehut-Raszyk.

7
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
7 Komentarzy
maurycymaurycy123KarolKarol Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maurycy
Gość
maurycy

Przy okazji zwolnienie z lekcji i jakiegoś plusa można zgarnąć;)

123
Gość
123

Zmanipulowane sieroty…szok. Chcesz być eko zrezygnuj od zaraz z samochodu. Wyłącz elektronikę. Zamknij fabrykę. Nic nie rób…

Daro
Gość
Daro

Patrze na to z ogromnym przerażeniem. To jakaś obsesja! Ktoś wykorzystuje młodzież do akcji które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, sterując młode osoby za ogromne pieniądze.

Karol
Gość
Karol

ograniczenia wprowadza się po to by inni dalej mogli truć, patrz Niemcy węgiel brunatny, czy Francja spalanie opon na ogromną skalę, szkoda że ekologów nie było przy największym w Europie skażeniu rzeki Wisły…

maurycy
Gość
maurycy

Byli w Gdańsku:D:D:D Co ciekawe, Jeziorka Czerniakowskiego również nie dostrzegają, a wielu z nich z Warszawy;)

Franz
Gość
Franz

Ocipienie w pełnym natarciu. Jednego, złamanego ekologa nie widziałem na protestach w Warszawie jak od miesiąca szambo wlewa się do Wisły.

Karol
Gość
Karol

bo tam rządzi człowiek PO, nie wolno nic na niego złego powiedzieć !