Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyn: Muzeum Drukarstwa zachęca do darmowych odwiedzin

W grudniu Miasto Cieszyn i Stowarzyszenie Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, w ramach akcji “Grudniowy rozruch”, zachęca do odwiedzenia wyremontowanego obiektu. Zwiedzanie w ostatnim miesiącu tego roku jest bezpłatne.

Poszczególne ekskursje w asyście przewodnika zaplanowane są na pełne godziny.

od wtorku do piątku: o 15:00, 16:00 i 17:00;
w soboty i niedziele: o 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 i 16:00.

W poniedziałki, a także w Święta Bożego Narodzenia (24-26 grudnia) oraz w Sylwestra (31 grudnia) obiekt będzie zamknięty.

W związku z trwającą sytuacją pandemiczną, jedna grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 15 osób. Zgodnie z aktualnymi restrykcjami, w pomieszczeniach obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Zapraszam do wizyt w Muzeum Drukarstwa. Obiekt jest po modernizacji, która polegała m.in. na adaptacji nowych przestrzeni, remoncie oraz rozbudowie. W wyniku realizacji projektu zwiększyła się powierzchnia użytkowa Muzeum Drukarstwa przeznaczona na działalność kulturalną. Obiekt jest już dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Wykonany został szyb windy, w którym zamontowana została kabina o rozmiarach przystosowanych do osób niepełnosprawnych. Toalety     również dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych – komentuje Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Od stycznia 2022 roku obiekt będzie prowadzony w normalnym trybie przez Zamek Cieszyn we współpracy z Muzeum Drukarstwa.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments