Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Naprawił swoje auto. O tych, które uszkodził zapomniał…

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP w Cieszynie

26-latek na jednym z cieszyńskich osiedli doprowadził do kolizji. Uszkodził dwa pojazdy i … zbiegł z miejsca zdarzenia. Ta historia ma jednak szczęśliwe zakończenie.

Sprawą na cieszyńskim osiedlu zajął się policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.  – Bardzo dobra współpraca z poszkodowaną, świadkami, a także rozeznanie dzielnicowego to elementy, które były kluczowe w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia. Choć sprawca nie chciał się ujawnić, dzielnicowy i policjant prowadzący postępowanie nie dali za wygraną i krok po kroku analizowali zabrany materiał. Dzięki wykonanym czynnościom, zabezpieczonemu materiałowi dowodowemu i rozpoznaniu dzielnicowego mundurowi wytypowali sprawcę zdarzenia – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało, 26-latek zaraz po zdarzeniu postanowił naprawić swój pojazd, „zapominając” przy tym, że musi naprawić wyrządzone innym szkody. Dzielnicowy, po krótkiej rozmowie ze sprawcą zdarzenia, przedstawiając sytuację 26-latkowi, wyjaśnił, że nie warto uciekać przed odpowiedzialnością. Sprawca ostatecznie został ukarany mandatami karnymi, a wyrządzona przez niego szkoda będzie pokryta z ubezpieczenia.

Po zakończeniu postępowania zgodnie z przyjętymi procedurami, o sposobie jego zakończenia zostały powiadomione osoby pokrzywdzone. Policjant prowadzący sprawę otrzymał od pokrzywdzonej krótką, ale niezwykle miłą informację:

„Dzień dobry Panie Adrianie,
Dostałam wczoraj wiadomość od Państwa o odnalezieniu sprawcy mojej szkody. Chciałam Panu bardzo serdecznie podziękować.
Życzę Panu Wesołych Świat, bo moje takie (dzięki Panu) będą. Jeszcze raz bardzo dziękuje.

– Taki gest pokazuje nam to, że doceniacie naszą pracę, oraz to, że dobrze ją wypełniamy dla Was. My też dziękujemy wszystkim tym, którzy współpracują, i z pełnym zrozumieniem, cierpliwością i wyrozumiałością podchodzą do wykonywanych przez mundurowych obowiązków. Nawet najprostsza z pozoru, wydawać by się mogło, sprawa, wymaga z obu stron profesjonalizmu i pełnego zrozumienia. Serdecznie dziękujemy za słowa uznania skierowane do naszego policjanta. Te kilka miłych zdań doceniających ich aktywność i zaangażowanie są dla nich cenną nagrodą oraz motywacją do dalszej służby. Cieszymy się, że dzięki pełnionej służbie, możemy sprawić, że święta będą bardziej radosne – komentuje sprawę Krzysztof Pawlik.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nadzwyczajność?
nadzwyczajność?
5 miesięcy temu

Nie jest to czasem podstawowe zachowanie, powinność policjantów?

Bronek
Bronek
5 miesięcy temu

Janek