E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Nie tylko o narkotykach

Jaka jest odpowiedzialność karna za posiadania narkotyków? Czy można bezkarnie palić marihuanę w Czeskim Cieszynie? Co kryje się pod pojęciem środek odurzający?

W sali konferencyjnej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ odbyło się spotkanie ze studentami i mieszkańcami Cieszyna. Prelekcję przygotowali dr. Robert Netczuk z Katedry Prawa Karnego Procesowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz st. asp. Tomasz Pszczółka – profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Prelegenci przedstawili i wyjaśnili słuchaczom konsekwencjach karne związane z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjant omówił dane statystyczne dotyczące przestępczości narkotykowej na przykładzie miasta Cieszyna. Podczas wykładu podawane były liczne przykłady. – Spotkanie miało na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom, szczególnie tym młodym studentom, którzy już wkroczyli w dorosłe życie, że zagrożenia związane z narkotykami, dopalaczami czy innymi używkami mogą dosięgnąć każdego i to jedynie od indywidualnej postawy osoby zależy, czy dokona właściwego wyboru. Wyboru, który będzie rzutował na całe dorosłe życie – relacjonuje Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments