Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Nowa twarz w ratuszu

Katarzyna Koczwara (w środku) jest rzecznikiem cieszyńskiego ratusza. Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Urząd Miejski w Cieszynie ma rzecznika prasowego. Przez najbliższe pół roku tę funkcję będzie pełnić Katarzyna Koczwara.

O swojej decyzji w tej sprawie poinformowała dziś burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz, podczas konferencji prasowej. W kwietniu prowadzony był nabór na stanowisko urzędnicze rzecznika prasowego w Urzędzie Miejskim, ale w jego wyniku nie wyłoniono kandydata. O stanowisko ubiegały się trzy osoby, lecz żadna z nich nie spełniła wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu.

Kolejny konkurs na fotel rzecznika ma zostać ogłoszony w grudniu. Do tego czasu “twarzą” cieszyńskiego ratusza w mediach będzie właśnie Katarzyna Koczwara.

10
Skomentuj

avatar
6 Komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
10 Komentarzy
CieszyniankaLucjanmaurycyHermenegildaTylko tyle Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cieszynianka
Gość
Cieszynianka

Dlaczego p. Koczwara nie wystartowała w tym konkursie? Poza tym dwóch zastępców i rzecznik, coraz więcej stanowisk a efektów nie widać… Zresztą zdaje się, że już była osoba do kontaktu z mediami, p. Stelmach no i nieoficjalnie inny Pan….

Lucjan
Gość
Lucjan

Ciekawe jakie są zarobki nowej cieszyńskiej twarzy. Może ktoś by się zainteresował.

Tylko tyle
Gość
Tylko tyle

Konkurs w grudniu po to, aby rzecznik miał pół roku doświadczenia wymaganego w następnym konkursie. Tak się to robi. Po co w tak małym mieście dwóch zastępców burmistrzowej i rzecznik?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Czyli w kwietniu z 3 kandydatów w konkursie żaden się nie nadawał a powołana rzecznik p.o. przez burmistrz już się nadaje? Nie ma przeszkód formalnych?

Gerard
Gość
Gerard

Czy jest konieczny rzecznik

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Szanująca instytucja powinna mieć rzecznika bo wtedy np. łatwiej się komunikować prasie, mediom. Ale jak się patrzy na pracę rzeczników to odpowiadają na okrągło lub przekazują temat do kompetentnych miejsc a to nie o to chodzi aby rzecznik był biurem podawczym. Patrz opisana sytuacja na tutejszej stronie w artykule pt. “Kierowcy jadą środkiem drogi” gdzie redakcja otrzymała odpowiedź od rzecznika: “Przekazałem informację naszemu inspektorowi. Przyjrzy się temu odcinkowi drogi i oceni sytuację. Jeśli rzecz się potwierdzi, firma odpowiedzialna za bieżące utrzymanie drogi podejmie odpowiednie działania”. TOTALNE NIEPOROZUMIENIE CO DO ROLI I EFEKTYWNOŚCI DZIAŁANIA RZECZNIKA.

maurycy
Gość
maurycy

Oczywiście, obecnej Burmistrz z pewnością przyda się taka pomoc. Rzecznik z reguły tłumaczy się z gaf swojej instytucji, a tych w obecnej kadencji nie brakuje.

Grażyna
Gość
Grażyna

Gratulacje 🙂

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Czy p.o. rzecznik startowała w kwietniu wśród 3 osób?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Chyba nie ma rzecznika prasowego bo jest p.o. Dlaczego następny konkurs dopiero w grudniu? Taki pośpiech, że trzeba powołać p.o., nie można poczekać do wyboru?