Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Obrady powiatowej rady. Zarząd z absolutorium

Fot. Sylwia Pieczonka/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Tradycyjnie w ostatni wtorek miesiąca, odbyła się sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego. Obradowano w tej kadencji po raz 18. Po raz drugi z rzędu zdalnie.

Głównym punktem sesji było udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego.  Nim taka uchwała została podjęta, radni rozpatrzyli raport o stanie powiatu. Debaty nad raportem nie było. Podobnie bez dyskusji przyjęto uchwałę w sprawie udzielenia zarządowi powiatu wotum zaufania.

Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek pokrótce omówił realizację budżetu powiatu za 2019 rok. Dochody wyniosły 213 879 843,02 zł (94,5 proc. planu), a wydatki 215 664 243,46 zł (90,2  proc. planu). Wykonanie budżetu zamknęło się deficytem w kwocie 1 784 400,44 zł, wobec planowanego deficytu w wysokości 12 796 379 zł. Zadłużenie na koniec ubiegłego roku wyniosło 22 122 048,41 zł, co stanowiło 10,3 proc. wykonanych dochodów.  Po przyjęciu tych sprawozdań radni głosowali nad udzieleniem absolutorium zarządowi powiatu. 24 głosy były “za”, głosów przeciwko nie było, a 5 radnych wstrzymało się od głosu.

Przyjęto sprawozdanie z realizacji programu współpracy powiatu cieszyńskiego z organizacjami pozarządowymi prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Pośród podjętych uchwał, jedna dotyczyła zmian w tegorocznym budżecie powiatowym.

Obrady trwały godzinę (13.00 – 14.00). Następna sesja została zaplanowano (to odejście od tradycji) w przedostatni wtorek miesiąca, czyli 23 czerwca.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
prezes
prezes
1 rok temu

Może by tak premię przyznać pracownikom szpitala,pogotowia i tu mowa o konkretnych kwotach a nie o ochłapach.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Debata nad raportem to nieodzowna część procesu przyjęcia raportu o stanie powiatu. Przyjęto przez aklamację? Po co te raporty o stanie powiatów, gmin weszły ustawą od poprzedniego roku jeśli zostało tak jak było wcześniej?