Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Od 20 lat zakręceni na punkcie motoryzacji

To będzie wielkie cieszyńskie święto motoryzacji! Już po raz 20. młodzi kierowcy amatorzy i nie tylko zmierzą się w motoryzacyjnej walce o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych im. Gwidona Langera w Cieszynie.

21 marca 2003 roku na placu przy cieszyńskiej cegielni odbył się pierwszy Kręciołek Samochodowy o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Fani czterech kółek nie zawiedli, a emocji nie brakowało. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach – uczniowie i absolwenci. Każda z nich dzieliła się na podkategorie w zależności od pojemności silnika, czyli na maluchy i resztę świata. Przez te wszystkie lata zawody stały się niemal kultowe. W sumie w ciągu dwóch dekad na torach ścigało się ze sobą 800 mieszkańców Śląska. Dla młodych były to często pierwsze próby w motoryzacyjnej rywalizacji i możliwość doskonalenia umiejętności na zamkniętym placu. Imprezę zawsze organizowała szkoła wraz z Automobilklubem Cieszyńskim.

Nie inaczej będzie wyglądać jubileuszowa edycja. Warkot silników będzie słychać już 24 września na parkingu pod marketem budowlanym Leroy Merlin. Impreza wystartuje o 11.00. Miłośnicy szybkiej jazdy zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: uczeń szkoły ponadpodstawowej i absolwent. Po raz kolejny w klasach pojazdów będzie szansa zobaczyć maluchy i resztę świata. W programie są przewidziane liczne atrakcje, w tym m.in. prezentacje samochodów wyścigowych, zabytkowych i rajdowych, a także zawody dla dzieci na gokartach. Gościem specjalnym będzie Kacper Sztuka.

google_news