Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Cieszyn: Oddział zamknięty, ale poradnia działa

Fot. z serwisu Szpitala Śląskiego

Zamknięcie Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Śląskim nie oznacza całkowitego pozbawienia opieki najmłodszych pacjentów. A takie wrażenie powstało, sądząc choćby po telefonach do naszej redakcji. Jak jest naprawdę?

Otóż cały czas działa i na bieżąco przyjmuje pacjentów szpitalna poradnia Chirurgii dla Dzieci. Oddział został zamknięty z powodu niedostatecznej kadry lekarskiej, ale dyrekcji cieszyńskiego szpitala udało się utrzymać funkcjonowanie poradni i zapewnić opiekę chirurgiczną dzieciom z powiatu cieszyńskiego.

Małych pacjentów przyjmują dwie specjalistki w dziedzinie chirurgii dziecięcej: lekarki Krystyna Drzewicka i Gabriela Gniadek. Poradnia działa przez trzy dni w tygodniu – w poniedziałki od 11.00 do 15.00, w środy od 11.00 do 18.00 oraz w piątki od 10.00 do 15.00. W poradni chirurgii dziecięcej wykonywane są także obowiązkowe badania stawów biodrowych niemowląt. Przyjęcie do poradni odbywa się na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty, a dzieci przyjmowane są w najbliższym dniu działania poradni.

Poradnia chirurgii dla dzieci w Szpitalu Śląskim przyjmuje trzy razy w tygodniu i jest w stanie zapewnić opiekę dzieciom z całego powiatu cieszyńskiego. Młodzi pacjenci przyjmowani są na bieżąco – podkreśla Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Grzegorz Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Gość
Grzegorz

W ciągu ostatnich paru dni zamknięto kilkanaście oddziałów w całej Polsce. Kryzys to mało powiedzieć. Za to są pieniądze na banery PiS choćby na tej stronie… Zgroza.