Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Policja świętuje

Fot. KPP Cieszyn

W Domu Narodowym w Cieszynie miały dzisiaj miejsce uroczyste obchody Święta Policji. W tym roku były one szczególne, bowiem mundurowi świętowali 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Po złożeniu meldunku nadinsp. Krzysztofowi Justyńskiemu przez dowódcę uroczystości nadkom. Mariusza Białonia i odegraniu przez Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach hymnu państwowego, minutą ciszy uczczono śmierć komendanta powiatowego policji w Mikołowie nadkom. Krzysztofa Skowrona. Odegrany został sygnał „Śpij kolego”.

Główną część obchodów rozpoczął komendant powiatowy policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk. W okolicznościowym przemówieniu podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba dla społeczeństwa cieszyńskiego powiatu. Komendant podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za trud, jaki wkładają w codzienną służbę.

Uroczyste obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe dystynkcje otrzymało 77 funkcjonariuszy cieszyńskiej komendy. W imieniu awansowanych policjantów przemówienie wygłosił mianowany na stopień nadkomisarza Sebastian Kostka. Wyróżniono również kilkoro pracowników cywilnych.

Gratulacje i podziękowania przekazali starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz i komendant wojewódzki policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.  Nawiązał do ostatniego sukcesu cieszyńskich policjantów związanego z zatrzymaniem czterech osób, które są podejrzewane są o spowodowanie pożaru w dawnej cukrowni Chybiu. Nadinspektor podkreślił, że właśnie takie szybkie, sprawne działanie nie zawiodło oczekiwań społeczeństwa, a jednocześnie pokazało, jak sprawnie i zespołowo, z pełnym zaangażowaniem działają mundurowi z Cieszyna.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Sz@tan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sz@tan
Gość
Sz@tan

Sto zł nagrody dla posterunkowych na 100 lecie Policji :-))))