Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Pomogą ofiarom przestępstw

Fot. www.pixabay.com

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W związku z trwającą do 24 lutego akcją w wielu miejscach w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną.

W przedsięwzięcie angażują się sądy, prokuratury, prawnicze samorządy zawodowe oraz liczne organizacje pozarządowe. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związany jest z ustanowieniem 22 lutego jako Dnia Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na konieczność stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmowania działań na rzecz poprawy ich położenia. Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby tych osób oraz przynieść im skuteczną pomoc.

W powiecie cieszyńskim w akcję włączyły się Sąd Rejonowy w Cieszynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie. Żeby otrzymać fachową pomoc prawną wystarczy zgłosić się do budynku komendy w godzinach 9.00- 15.00. Każdy chętny zostanie skierowany do osoby dyżurującej. Można też bezpośrednio umówić się telefonicznie ze swoim dzielnicowym.

W Sądzie Rejonowym w Cieszynie pomoc będzie można uzyskać w dniach 19-23 lutego od godz. 10.00 do 12.00.  Bezpłatnych porad udzielać będą miejscowi kuratorzy. Więcej informacji w pokojach numer 60 i 118. Dodatkowo, 22 lutego, od 9.00 do 12.00 czekać będzie mediator w sali 101.

google_news