Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Pościg za jednośladem. Motocyklista bez uprawnień, w tle narkotyki

35-latek z Cieszyna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie motocyklem pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci drogówki podczas patrolu ul. Bielskiej w Cieszynie, w miniony czwartek, zwrócili uwagę na motocyklistę, który nie stosował się do znaków drogowych i na skrzyżowaniu z ul. Stawową wyprzedzał inne pojazdy. Poruszający się na motocyklach mundurowi natychmiast zareagowali i nakazali kierującemu zatrzymać się, wykorzystując w tym celu sygnały świetlne i dźwiękowe. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, motocyklista nie zrobił tego, ale gwałtownie przyspieszył i próbował uciec. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu.

Jak się okazało, 35-letni kierowca motocykla nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu, które było negatywne, jednak narkotester wskazał, że najprawdopodobniej znajduje się on pod wpływem środków odurzających, w związku z czym do dalszych badań została pobrana jego krew. Za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz podejrzenie kierowania motocyklem pod wpływem środków odurzających policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia otrzymał wysoki mandat. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Nie bez winy w całym zdarzeniu był właściciel motocykla, który pozwolił jeździć jednośladem swojemu koledze pomimo tego, że 35-latek nie posiadał prawa jazdy. Za udostępnienie pojazdu otrzymał również mandat karny.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments