Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Pożar mieszkania na ul. Zamkowej. Trzy osoby trafiły do szpitala

Fot. ilustracyjne (KM)

Wczoraj w kamienicy na ul. Zamkowej w Cieszynie doszło do pożaru mieszkania. Trzyosobowa rodzina trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło o 20.33. Płomienie pojawiły się na parterze budynku. Paliło się tuż przy wejściu do lokalu, w którym nikogo nie było. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce okazało się jednak, że dym przez otwarte okna dostał się także do mieszkania na pierwszym piętrze, gdzie przebywała rodzina z psem. Stwarzając spore zagrożenie. Strażacy pomogli mieszkańcom w ewakuacji. Po udzieleniu rodzinie pierwszej pomocy, poszkodowani trafili do szpitala. Pozostali mieszkańcy kamienicy na szczęście mieli zamknięte okna przez co nie ucierpieli w wyniku zadymienia.

Pożar szybko ugaszono. Kamienicę oddymiono,  sprawdzono kamerą termowizyjną, a także na obecność tlenku węgla. W działaniu wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej, w sumie 29 strażaków. Akcja trwała do 21.08.

To nie pierwsze zdarzenie w tej kamienicy. Niedawno również doszło tam do pożaru. Do sprawy odniosła się burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz na swoim profilu na Facebooku. – Sprawa tej prywatnej kamienicy i zdarzeń, które od miesięcy mają w niej miejsce została przeze mnie zgłoszona kilkukrotnie policji. Również Straż Miejska w Cieszynie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej są zaangażowane w sprawę. Wiem, że temat jest skomplikowany i niestety nie łatwy do rozwiązania. Ponownie zwrócę się do Komendanta Policji o wyjaśnienia i informację o kolejnych krokach w postępowaniu przeciwko osobie, która stwarza takie zagrożenie – napisała Gabriela Staszkiewicz.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
andrzejowy
andrzejowy
7 dni temu

Jakby się policja wzięła za tych ćpunów, którzy tam przebywali, a na których mieli bardzo dużo paragrafów i dowodów to nie byłoby tylu problemów. Ile jeszcze dziewczyn musi zostać naćpanych, wykorzystanych, niewinnych sąsiadów potrutych zanim pozamykacie tę patologię? Czy ten pan ma jakieś przywileje u Was? A Ruda przećpana modelka konfident stała bywalczyni tego mejsca już siedzi czy jeszcze nie?