Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Przyrodnicy świętowali swój jubileusz

Fot. B. Tyrna

Piętnaście lat działalności świętowała Komisja Ochrony Przyrody, Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej przy Oddziale PTTK “Beskid Śląski” w Cieszynie. Od samego początku przewodzi jej Jan Machała.

Jubileusz był okazją do podsumowania działalności. I tak zorganizowano w sumie 50 razy akcję sprzątania rezerwatów na terenie Cieszyna, Goleszowa, Ustronia, Hażlacha i Skoczowa, odbyło się 23 imprez z okazji świąt przyrodniczych z młodzieżą, 67 konkursów plastycznych i aż 147 rywalizacji związanych z wiedzą przyrodniczą na szlakach. Ponadto urządzono 56 pokazów i prelekcji, wzięto udział w 203 wycieczkach przyrodniczo-krajobrazowych. Komisja była także inicjatorem i współtwórcą wraz z gminą Hażlach powstałej w latach 2013-2014 ścieżki edukacyjno-przyrodniczej w Kończycach Wielkich “Szlakiem Pomników Przyrody”.

W 2019 roku przedstawiciele komisji znakowali szlaki ścieżek edukacyjno-przyrodniczych na terenie Nadleśnictwa Ustroń. W jubileuszowym spotkaniu w sali Ośrodka Edukacyjnego “Leśnik” w Ustroniu uhonorowano dyplomami osoby i instytucje zasłużone dla pracy komisji. Jedno z wyróżnień powędrowało do redakcji “Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

google_news
Studio_projektowe_d