E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Rywalizowali na języki

Fot. ZSB w Cieszynie

W Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie odbyły się XI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego oraz I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego w ramach Europejskiego Dnia Języków.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjalnych oraz ósmych klas szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Do budowlanki przyjechali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, Szkoły Podstawowej w Kaczycach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle, Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie.

Młodzi ludzie rozwiązywali test, który sprawdził ich wiedzę związaną z gramatyką, słownictwem i podstawowymi wiadomościami z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Pierwsze miejsce w XI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego zajął Łukasz Wesołowski z SPiGTE w Cieszynie, drugi był Mateusz Szajter z SP w Kończycach Wielkich, a trzeci Dominik Lazarek z SP nr 5 w Cieszynie. Wyróżnienie otrzymały Marcelina Nowak oraz Angelika Kozina z SP w Kaczycach.

Najlepsza w I Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego okazała się natomiast Natalia Urbańczyk z SPiGTE w Cieszynie. Drugie miejsce zajął Piotr Urbanek z SP w Kaczycach, a trzecie – Mateusz Kowalski z SPiGTE w Cieszynie.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o