Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Sanepid w nowym miejscu. Uroczyste otwarcie

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Cieszyński sanepid właśnie zmienił swoją siedzibę. Swoje miejsce znalazł w nowoczesnej przestrzeni tuż przy granicy polsko-czeskiej. Gdzie konkretnie?

Wczoraj, siedziba została zaprezentowana nie tylko mediom, ale przede wszystkim tym, którym mają służyć, pomagać i doradzać. Nowe miejsce cieszyńskiej stacji znajduje się w Boguszowicach, tuż na granicy polsko-czeskiej, a więc przy ul. Granicznej 79. Inspektorzy nadal będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. – Jesteśmy w tej chwili w nowej siedzibie stacji sanitarno-epidemiologicznej w Cieszynie, po latach kiepskich warunków lokalowych jak i organizacyjnych dzięki staraniom samorządu i władz wojewódzkich udało się zorganizować nową, fantastyczną siedzibę. Należałoby tylko życzyć, aby wszelkie nieszczęścia nas omijały i te nowe warunki w pracy sprzyjały wszystkim. To jest kapitalny rejon naszego województwa, zielone płuca, miejsca wypoczynku z setkami tysięcy walorów turystycznych, w ślad za którymi idą także niebezpieczeństwa natury sanitarnej i epidemiologicznej. I to jest właśnie to, do czego ta instytucja została powołana. Czuwa nad bezpieczeństwem zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Dużo pracy przed nami, nowe zadania, ale myślę, że w tej chwili te działania organizacyjne pozwolą mieszkańcom, jak i odwiedzającym cieszyć się z walorów powiatu – mówił  Grzegorz Hudzik, wojewódzki inspektor sanitarny z Katowic.

Teraz inspektorzy w nowych wnętrzach będą mogli zadbać o bezpieczeństwo epidemiologiczne nie tylko Śląska Cieszyńskiego. Warto dodać, że w uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. Jan Kawulok, radny wojewódzki, a także szef Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, Mieczysław Szczurek, starosta powiatu cieszyńskiego, Janina Żagan, wicestarosta, Stanisław Kubicius, przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, Anna Suchanek, przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Cieszyńskiego, Jacek Wiśniewski, sekretarz Powiatu Cieszyńskiego, a także przedstawiciele służb mundurowych z powiatu cieszyńskiego, w tym Jacek Stelmach, komendant powiatowy policji w Cieszynie oraz Michał Pokrzywa, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
3 miesięcy temu

Każdy urzędnik powinien odpowiadać karnie za swoje czyny. Dopóki tak nie będzie jesteście szkodnikami!!! Wszyscy won!!!

Sławek
Sławek
3 miesięcy temu

Ta organizacja przestępcza powinna być zlikwidowana!!!

Buba
Buba
3 miesięcy temu

Czasy kowid19 wam nie zapomnimy,
Nadopiekuńcze mendy

Mazio
Mazio
3 miesięcy temu

Czyli tak jak planują budynek do rozbiórki i duuuuuuży parking wielopoziomowy

Ulla25
Ulla25
3 miesięcy temu

Sanepid coraz dalej od obywateli, tylko patrzeć jak wylądują za granicą

Mendri
Mendri
3 miesięcy temu

Sanepid jest potrzebny jak drzwi w lesie. Nie pozdrawiam.

Niedzwiedz z lasu
Niedzwiedz z lasu
3 miesięcy temu
Reply to  Mendri

Nie mam drzwi do mojego domu czyli lasu ale ciebie nie zapraszam.

Gti
Gti
3 miesięcy temu

To jeszcze pochwalcie się ile płacimy za wynajem tej warszawskiej firmie? Czy za teren co firma dzierżawi od starostwa, a starostwo jej płaci za wynajem kolejnego lokalu coś zostaje na plus czy wszystko idzie do firmy i dopłacamy do tego genialnego interesu?