Cieszyn: Srebro i brąz dla Kyokushin

Cieszyński Klub Karate Kyokushin odniósł sukces w XX Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z blisko 40 ośrodków nie tylko z naszego kraju, ale i Rosji, Czech i Niemiec.

Klub Kyokushin reprezentowało dwóch zawodników – Zuzanna Pasterny oraz Igor Wojacki. Duet młodych sportowców poradził sobie świetnie i do domu przywiózł medale. Zuzia wywalczyła srebro w kategorii juniorek do 60 kg. W półfinale, po dogrywce, pokonała medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Europy, a w bardzo wyrównanej walce o złoto, również po dogrywce, sędziowie w sposób niejednogłośny przyznali zwycięstwo jej rywalce.

Z kolei Igor zdobył brąz wśród juniorów młodszych do 65 kg. Wystarczyło kilkadziesiąt sekund, by w ćwierćfinale znokautował rywala okrężnym kopnięciem na głowę i wygrał walkę przed czasem. W półfinale walczył dzielnie, ale uległ o 10 kg cięższemu zawodnikowi. Jak wyjaśnia Bogdan Kubica, prezes i trener cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin, taka dysproporcja wagowa wystąpiła z uwagi na połączenie dwóch kategorii wagowych, przez co sportowcy ważący do 65 kg i 75 kg walczyli w jednej grupie.