Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Stop wycince drzew!

Fot. Krzysztof Marciniuk

W Starostwie Powiatowym w Cieszynie, odbyło się dzisiaj spotkanie gospodarza powiatu Mieczysława Szczurka z przedstawicielkami Ruchu Społecznego “Ratujmy Drzewa na Śląsku Cieszyńskim”. Rzecz dotyczyła wycinki drzew przy linii kolejowej na terenie Cieszyna.

Było to kolejne w odstępie kilkunastu dni spotkanie przedstawicielek Ruchu Społecznego “Ratujmy Drzewa na Śląsku Cieszyńskim” ze starostą cieszyńskim w sprawie wycinki drzew przy linii kolejowej. Pomimo sprzeciwu mieszkańców i władz Cieszyna, Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w miniony poniedziałek zleciła prywatnej firmie kontynuowanie wycinania drzew. Działo się to na terenie, którego jest prawnym właścicielem.

Mieszkańcy postanowili w tej sytuacji wystąpić z ogólnopolską petycją do Ministerstwa Infrastruktury o zmianę przepisów. – To jedyny sposób, żeby ten proceder zatrzymać – podkreśliła radna cieszyńska Irena Fluder-Kudzia. Petycja dostępna jest w Internecie.

Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, starał się wyjaśnić, iż musiał podpisać decyzję o wycince, bo to jest obligatoryjna sprawa. Inaczej odpowiadałby karnie jako urzędnik nie stosujący się do zapisów prawa.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Domin
Domin
10 miesięcy temu

Chciałem jeszcze dodać ,że niedobrze kiedy właściciel koleji dyktuje warunki Cieszyńskim Mieszczaną .Bo i czyż władza nie jest w rękach ludu?Zamiast drzew ,parku i jednej z najbardziej urodziwych alei będzie jechał wlak .~blokując przy okazji Miasto w szczycie.

Domin
Domin
10 miesięcy temu

Lepiej ścieżkę rowerową z Czeskiego Cieszyna do Goleszowa ? Mogłoby być pięknie.

Jan
Jan
10 miesięcy temu

Zostawmy drzewa zlikwidujemy kolej to ma sens po co nam pociągi w Cieszynie

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Drzewa stwarzają także zagrożenie dla samochodów poruszających się po drogach. Przykładów kolizji z drzewami jest znacznie więcej niż na kolei. Zlikwidujmy drogi.

Natalia
Natalia
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jeżdżę tym pociągiem kilka razy w tygodniu i nie tylko ja więc raczej te pociągi są potrzebne. Co do drzew czemu nikt nie robi problemów ze w górach masowo się je wycina tylko robi się problemy tam gdzie stwarzają zagrożenie ?

Strazak
Strazak
10 miesięcy temu

Przepisy jasno mowia żadnych drzew 15m od lini kolejowych i tego sie trzymajmy a kazdemu protestujacy niech pomysli co by sie stalo jak takie drzewko spadlo pod pociag w ktorym jechala jego rodzinna

Zirytowany
Zirytowany
10 miesięcy temu
Reply to  Strazak

A co się stanie jeśli takie drzewo spadnie na samochód którym jedzie cała rodzina taki sam głupi przyklad

Oliwia
Oliwia
10 miesięcy temu
Reply to  Zirytowany

No i brawo!

Oliwia
Oliwia
10 miesięcy temu
Reply to  Strazak

Jak tak będziemy myśleć to w końcu nie zostaną żadne drzewa nigdzie. Jak chcecie wycinać drzewa, w porządku, ale na każde wycięte drzewo sadźcie dwa nowe!!!

cieszyniak
cieszyniak
10 miesięcy temu

Jacy rządzący taki kraj,chore,okrutnie chore !!!!!

Przepisy
Przepisy
10 miesięcy temu
Reply to  cieszyniak

Chory to ty jesteś peowcu.