Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Stop wycince drzew!

Fot. Krzysztof Marciniuk

W Starostwie Powiatowym w Cieszynie, odbyło się dzisiaj spotkanie gospodarza powiatu Mieczysława Szczurka z przedstawicielkami Ruchu Społecznego “Ratujmy Drzewa na Śląsku Cieszyńskim”. Rzecz dotyczyła wycinki drzew przy linii kolejowej na terenie Cieszyna.

Było to kolejne w odstępie kilkunastu dni spotkanie przedstawicielek Ruchu Społecznego “Ratujmy Drzewa na Śląsku Cieszyńskim” ze starostą cieszyńskim w sprawie wycinki drzew przy linii kolejowej. Pomimo sprzeciwu mieszkańców i władz Cieszyna, Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w miniony poniedziałek zleciła prywatnej firmie kontynuowanie wycinania drzew. Działo się to na terenie, którego jest prawnym właścicielem.

Mieszkańcy postanowili w tej sytuacji wystąpić z ogólnopolską petycją do Ministerstwa Infrastruktury o zmianę przepisów. – To jedyny sposób, żeby ten proceder zatrzymać – podkreśliła radna cieszyńska Irena Fluder-Kudzia. Petycja dostępna jest w Internecie.

Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, starał się wyjaśnić, iż musiał podpisać decyzję o wycince, bo to jest obligatoryjna sprawa. Inaczej odpowiadałby karnie jako urzędnik nie stosujący się do zapisów prawa.

11
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
6 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
11 Komentarzy
DominDominNataliaOliwiaOliwia Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Domin
Gość
Domin

Chciałem jeszcze dodać ,że niedobrze kiedy właściciel koleji dyktuje warunki Cieszyńskim Mieszczaną .Bo i czyż władza nie jest w rękach ludu?Zamiast drzew ,parku i jednej z najbardziej urodziwych alei będzie jechał wlak .~blokując przy okazji Miasto w szczycie.

Domin
Gość
Domin

Lepiej ścieżkę rowerową z Czeskiego Cieszyna do Goleszowa ? Mogłoby być pięknie.

Jan
Gość
Jan

Zostawmy drzewa zlikwidujemy kolej to ma sens po co nam pociągi w Cieszynie

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Drzewa stwarzają także zagrożenie dla samochodów poruszających się po drogach. Przykładów kolizji z drzewami jest znacznie więcej niż na kolei. Zlikwidujmy drogi.

Natalia
Gość
Natalia

Jeżdżę tym pociągiem kilka razy w tygodniu i nie tylko ja więc raczej te pociągi są potrzebne. Co do drzew czemu nikt nie robi problemów ze w górach masowo się je wycina tylko robi się problemy tam gdzie stwarzają zagrożenie ?

Strazak
Gość
Strazak

Przepisy jasno mowia żadnych drzew 15m od lini kolejowych i tego sie trzymajmy a kazdemu protestujacy niech pomysli co by sie stalo jak takie drzewko spadlo pod pociag w ktorym jechala jego rodzinna

Zirytowany
Gość
Zirytowany

A co się stanie jeśli takie drzewo spadnie na samochód którym jedzie cała rodzina taki sam głupi przyklad

Oliwia
Gość
Oliwia

No i brawo!

Oliwia
Gość
Oliwia

Jak tak będziemy myśleć to w końcu nie zostaną żadne drzewa nigdzie. Jak chcecie wycinać drzewa, w porządku, ale na każde wycięte drzewo sadźcie dwa nowe!!!

cieszyniak
Gość
cieszyniak

Jacy rządzący taki kraj,chore,okrutnie chore !!!!!

Przepisy
Gość
Przepisy

Chory to ty jesteś peowcu.