Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Rozpoczęła się seria kontroli. Strażnicy sprawdzą czy nosicie maseczki

Fot. SM Cieszyn

Straż Miejska w Cieszynie rozpoczęła serię kontroli na przystankach komunikacji miejskiej oraz w samych autobusach. Chodzi o przestrzeganie przez pasażerów stosowania się do wytycznych związanych ze stanem epidemii koronawirusa.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach komunikacji miejskiej oraz o obowiązującym limicie miejsc w autobusach, który aktualnie wynosi 50 proc. wszystkich miejsc (siedzących i stojących). Informacja o dopuszczalnej ilości pasażerów została umieszczona na drzwiach każdego autobusu. – Lekceważenie tego obowiązku może przyczynić się do rozprzestrzeniania epidemii – podkreśla Jacek Bąk, Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie.

W czwartek funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili pierwszą kontrolę przestrzegania powyższych obowiązków przez pasażerów. Kontrole w autobusach będą powtarzane. Osoby, które naruszą przepisy, będą przez strażników miejskich pouczane, ale w uzasadnionych przypadkach powinni się liczyć z wyciągnięciem konsekwencji wynikających z przepisów prawa.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gggg
gggg
1 miesiąc temu

A co to za problem wchodzi straż zakłada się maska a później wychodzi to się zdejmuje.

Nieobecny
Nieobecny
1 miesiąc temu

Dyskryminacja

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Kontrolowane będzie noszenie maseczek przez pasażerów komunikacji miejskiej a całe gros innych przypadków będzie pozostawiony dowolnie, nastawiony na apel starosty. Nie jest to działanie na pokaz w jednym miejscu?

dura lex sed lex
dura lex sed lex
1 miesiąc temu

Przykro mi ale Sąd juz stwierdził jasno i wyraźnie że nie ma żadnego obowiązku noszenia maseczek i nawet nie zajął sie kwestią ewentualnego karania za ich brak. Każdy osobnik wykonujący BEZPRAWNE DZIAŁANIE będzie obezwładniony i przekazany Policji celem ścigania pod kątem przekroczenia uprawnień!