Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Strażnicy miejscy pomagają odpalić auto. W jakich sytuacjach?

Fot. FB Straż Miejska w Cieszynie

Od początku roku cieszyńscy strażnicy miejscy pomagali w odpaleniu aut mieszkańców już kilkanaście razy. Kiedy i jak wezwać ich na pomoc?

Na zewnątrz panują niskie temperatury. I tak wiele samochodów nie chce odpalić. Strażnicy miejscy z Cieszynie chętnie wówczas pomogą. Jeżeli tylko jest dostępny patrol spieszą się jak co roku z pomocą w sytuacjach awaryjnych, gdyż posiadają urządzenia rozruchowe.

– Jednak chcielibyśmy podkreślić, że pomoc w uruchomieniu pojazdu przez strażników miejskich jest czynnością jednorazową dla każdego użytkownika samochodu. W ślad za pomocą strażników właściciel pojazdu powinien dokonać niezbędnych napraw lub wymiany akumulatora, tak aby sytuacja się nie powtarzała. Jednocześnie chcemy podkreślić, że bardzo chętnie pomożemy jeżeli akurat nie interweniujemy w innych ważnych sprawach i tylko wtedy kiedy patrol jest dostępny. Z powodu innych pilnych interwencji oczekiwanie na pomoc może się stanowczo wydłużyć – mówi Jacek Bąk, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
od pod
od pod
3 miesięcy temu

no więc nie takie proste to odpalanie, podpalić łatwiej