Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Cieszyn: Szpital Śląski zawiesza planowe przyjęcia pacjentów. Dwie osoby pod obserwacją

Fot. Krzysztof Marciniuk

Dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie wprowadza kolejne obostrzenia w funkcjonowaniu powiatowej lecznicy. Część pacjentów będzie miała przełożone terminy przyjęć planowych.

Jak dowiadujemy się, od 2 marca wstrzymane są przyjęcia planowe pacjentów na cztery oddziały. Ograniczenia dotyczą oddziałów płucnego, zakaźnego, wewnętrznego i geriatrii. Realizowana jest w ten sposób decyzja wojewody śląskiego o wprowadzeniu stanu podwyższonej gotowości w Szpitalu Śląskim i kilku innych placówka na terenie regionu.

Wstrzymanie przyjęć planowanych, podobnie jak całkowity zakaz odwiedzin na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy Szpitala Śląskiego, będą obowiązywały do odwołania.

Gwoli jasności, obecnie w cieszyńskiej placówce na obserwacji są dwie osoby, u których pobrano próbki krwi, kiedy chore zgłosiły się po powrocie z Włoch. Trwa oczekiwanie na wyniki. Próbki są badane w laboratorium PHZ w Warszawie.

 

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Nie zabije nas corona wirus a szaleństwo i nakręcanie się. Co mają zrobić pacjenci z planowymi zabiegami albo którzy będą potrzebowali pomocy lekarza.

Adam
Adam
1 rok temu

I bardzo dobrze

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Jak to dobrze,że trwają intensywne prace nad spalar.. chciałem powiedzieć przywróceniem oddziału zakaźnego w Bielsku-Białej.W kupie(z ratusza) siła.