Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: W “Szybinie” będzie można postrzelać

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Już jest! W Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie otwarto wirtualną strzelnicę! Korzystać z niej mogą nie tylko uczniowie.

I tak w grudniu zeszłego roku dobiegły końca prace związane z uruchomieniem miejsca. Obejmowały one adaptację pomieszczeń, jej zaplecza technicznego oraz montaż systemu szkolno-treningowego “WISŁA” tzw. wirtualnej strzelnicy. I tu warto podkreślić, że trenażer ten pozwala na szkolenie strzeleckie z wykorzystaniem laserowych replik broni strzeleckiej wyposażonych w urządzenia laserowe emitujące wiązkę światła. Użytkownicy mogą oddawać strzały na ekran przestrzeni uwzględniając m.in. odległość do celu, ruchy powietrza czy usytuowanie terenu w różnych pozycjach.

Możliwość odbycia bezpłatnego szkolenia na strzelnicy będą mieli uczniowie szkół z terenu powiatu cieszyńskiego oraz organizacje pozarządowe prowadzące działalność z zakresu obronności państwa. W sumie miejsce to kosztowało 170 tys. zł, a większość kosztów (aż 136 tys. zł) pokryto z dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Warto dodać, że w oficjalnym otwarciu wzięli udział m.in. Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński, Janina Żagan, wicestarosta powiatu cieszyńskiego, Stanisław Kubicius, przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, Iwona Bebek, dyrektor Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie. Uczniowie klasy mundurowej opowiedzieli o podstawach korzystania ze strzelnicy oraz przeprowadzili krótki trening strzelecki dla chętnych.

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie widać
nie widać
3 miesięcy temu

A gdzie to są strzelnice prawdziwe zapowiadane przez poprzedników?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Pojem sobie grochu, pożyczę strój harcerski od sąsiadki i pójdę se postrzelać jako że postrzelona jestem.