Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Wokół miejskiego krajobrazu

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

W Cieszynie dobiegają końca prace nad projektem tak zwanej uchwały krajobrazowej. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie dla miasta i przyszła pora, by mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dokument będzie regulował zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury nad Olzą, tablic reklamowych czy ogrodzeń. Będzie określał m.in. ich gabaryty standardy jakościowe i rodzaj materiałów, z jakich mogą być wykonane.

7 maja o 16.30 odbędzie się otwarte spotkanie informacyjne połączone z dyskusją na ten temat. Na 8 maja zaplanowano natomiast spotkania indywidualne na zaproszenia. Dzień później – 9 maja o 16.30 – przyjdzie czas na otwarte warsztaty dotyczące odczytywania zapisów uchwały. 10 maja w dwóch turach – 9.00-12.00 i 14.00-17.00 – będzie można znów porozmawiać indywidualnie na temat szczegółów uchwały krajobrazowej. Wszystkie spotkania odbywać się będą w sali konferencyjnej oranżerii Zamku Cieszyn.

Opinie i uwagi można składać do 21 maja na adres [email protected] lub w biurze podawczym w ratuszu bądź na adres [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments