Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Wyniki czytelnictwa zadowalają

Fot. Poglądowe / Pixabay

Kiedy w marcu 2020 roku świat z powodu pandemii koronawirusa świat nagle się zarzymał, u wielu osób zaowocowało to nadmiarem wolnego czasu. Jedni wypełniali go nadrabianiem zaległości w oglądaniu filmów, drudzy zaś zaszywali się w domowych pieleszach z książką. Zamiłowanie było u wielu pielęgnowane również w 2021 roku.

Z danych opublikowanych przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie wynika, że w ubiegłym roku wypożyczono łącznie 178 880 książek, czasopism, audibooków i ebooków. Czytelnicy byli zainteresowani ofertą książkową, ale licznie uczestniczyli również w spotkaniach autorskich, zajęciach edukacyjnych oraz oferowanej gamie wydarzeń kulturalnych.

Odnotowano, że 6 000 zarejestowanych czytelników odwiedziło gmach Biblioteki Miejskiej w Cieszynie aż 108 500 razy.

Zachęcają do lektury jest również to, że każdy czytelnik może bezpłatnie uzyskać dostęp do ebooków na platformach Legimi, Helion, Academica czy IBUK Libra i korzystać z oferty kilkudziesięciu tysięcy książek różnych gatunków.

Przy obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, Biblioteka była otwarta przez cały miniony rok. W drugiej połowie roku wróciły stacjonarne spotkania autorskie, a kiedy nie było to możliwe, wiele z nich odbywało się w trybie online.

Na 2022 rok Biblioteka w Cieszynie zaplanowała wiele ciekawych wydarzeń dla dorosłych, ale również dla dzieci. Warto śledzić, co będzie się działo, bo ciekawych propozycji nie zabraknie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments