Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Wyremontowali ważne ulice

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Powiat Cieszyński zakończył przebudowę ulicy Hażlaskiej na odcinku ok. 85 mb, od skrzyżowania z ulicą Frysztacką do skrzyżowania z ulicą św. Jerzego w Cieszynie, oraz przebudowę drogi powiatowej 2624 S wraz z budową muru oporowego wzdłuż ulicy Frysztackiej, na odcinku od ul. Hażlaskiej do ul. Folwarcznej w Cieszynie.

Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, burmistrz miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz wraz z wiceburmistrzem Przemysławem Majorem, Wiesławem Sosinem –  dyrektorem Miejskiego Zarząd Dróg w Cieszynie i Magdaleną Suchanek-Kowalską – dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych, odebrali wykonane prace remontowe na wyżej wymienionych ulicach. Oba zadania inwestycyjne były powierzone do realizacji Miastu Cieszyn oraz po połowie finansowane przez Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński.

Zakres rzeczowy zadania dotyczącego ul. Hażlaskiej obejmował m.in. rozebranie istniejącego odcinka drogi z kostki brukowej, wykonanie nowego odcinka drogi o długości 85 m i szerokości jezdni 6,00 m (2×3,00 m) z zastosowaniem nawierzchni bitumicznej, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie oznakowania drogi oraz uporządkowanie poboczy.

Natomiast zakres rzeczowy zadania dotyczącego ul. Frysztackiej obejmował kompleksową przebudowę tej ulicy na odcinku ok. 0,3 km, tj. od obrębu skrzyżowania z ulicą Hażlaską do ulicy Folwarcznej. Została wykonana nowa konstrukcja jezdni, przebudowane zostały chodniki, ale przede wszystkim wybudowano brakujący od wielu lat odcinek muru oporowego w rejonie posesji nr 12, umożliwiający poszerzenie jezdni do szerokości 7 m, co pozwoliło na zlikwidowanie przewężenia. Uporządkowano także miejsca postojowe w rejonie istniejącego oraz dobudowanego odcinka muru oporowego, nastąpiła korekta geometrii na skrzyżowaniu z ul. Hażlaską, wykonana została kanalizacja deszczowa zapewniająca sprawne odwodnienie drogi oraz wdrożona docelowa organizacja ruchu poprzez wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Koszt inwestycji przebudowy ulicy Hażlaskiej wyniósł 505 311,80 zł brutto, a ulicy Frysztackiej – 2 649 137,63 zł brutto.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wilo
Wilo
6 miesięcy temu

Na Frysztackiej bylo 8 kanałów burzowych teraz sa 4, likwidacja kostki na Hażlaskiej na asfalt spowoduje przy ulewach istny potop . Zaleje wszystkie kamienice brawo projekt brawo miasto.
Dodam jeszcze ze w zimie na Hażlaskiej będzie niezłe lodowisko.
Pozdrawiam.

AJ
AJ
4 miesięcy temu
Reply to  Wilo

Miałam przyjemność swego czasu codziennie jeździć po tej kostce brukowej, która w zimie była tak śliska, że trudno było nie wpaść w poślizg. Co do ulewy to faktycznie dobre pytanie, czy nie zaleje ul. Frusztackiej…?

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Lepiej co kolwiek robic niż nic nie robić i nazekac

Sebaka22
Sebaka22
6 miesięcy temu

A może tak zrobić coś z tym śmiesznym rondem w kierunku Bazanowic

Mieszkaniec Cieszyna
Mieszkaniec Cieszyna
6 miesięcy temu

A co z dalszą częścią ul. Hazlaskiej?? Łata na dziurze, dziura na łacie. A ruch jak na expresowce.

Rafał
Rafał
6 miesięcy temu

Cały cieszyn roskopany zrobiom a za miesiąc znów tam kopiom masakra

Roman
Roman
6 miesięcy temu

Chętnie przewiozę wszystkie osoby wymienione na wstępie artykułu po tej super nawierzchni ul. Frysztackej, no może z wyjątkiem P. Burmistrz Cieszyna bo ma okazję codziennie pokonywać tą super wykonaną trasę

Roman
Roman
6 miesięcy temu

Pytam kto odpowiada za jakość wykonania ul. Frysztackej, chyba że na etapie projektowania studzienki kanalizacji miały być poniżej nawierzchni. Jak można odebrać tak niedbale wykonaną pracę.

Kot
Kot
6 miesięcy temu

Zapraszamy na ul.Krzywą w Cieszynie poprostu tragedia nic się nie robi tam od lat