E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Z rodzicami o narkotykach

Fot. KPP Cieszyn

Tomasz Pszczółka, policjant profilaktyk cieszyńskiej komendy, spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Funkcjonariusz wygłosił prelekcję o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. W trakcie wystąpienia zaprezentował również tzw. “walizkę narkotykową”.

Rodzice mieli okazję do rozmowy o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Policjant informował również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

Podczas spotkania policjant zaprezentował zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych – rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie rodzicom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, ma na celu zwiększenie świadomości i czujności rodziców. Edukacyjny kuferek zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o