Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyn: Zabawę czas zacząć!

Dzisiaj w Cieszynie rozpoczęło się świętowanie.Tradycyjnie już barwny korowód zainaugurował dwudziestą dziewiątą już edycję Święta Trzech Braci. Impreza po obu stronach Olzy potrwa aż do niedzieli.

Uroczysty pochód ruszył sprzed ratusza. Na jego czele przeszły mażoretki oraz orkiestra dęta. Nie brakowało także władz miasta, w tym burmistrz Gabrieli Staszkiewicz oraz jej zastępców: Przemysława Majora i Krzysztofa Kasztury, a także włodarza powiatu cieszyńskiego, Mieczysława Szczurka. Barwnemu korowodowi przyglądały się tłumy turystów oraz mieszkańców.  Tradycyjnie już na moście Przyjaźni podzielono się strudlem z jabłkami.

Klucze do miasta Cieszyna otrzymali dyrektorzy ośrodków kultury w Cieszynie oraz Czeskim Cieszynie. Przez trzy dni to oni będą władać nadolziańskim grodem.

 

Gwiazdą wieczoru dzisiaj była Margaret oraz GrubSon. W sobotę będzie można bawić się z “ramolsami”, “Wandą i Bandą” i “Nocnym Kochankiem”, a w niedzielę z zespołem „The Postman” i Mateuszem Mijalem.

Oprócz dużej sceny głównej na rynku, stanie jeszcze druga – na Starym Targu, gdzie specjalny program przygotowano dla najmłodszych widzów.Nie braknie warsztatów i występów dedykowanych młodym mieszkańcom Cieszyna. Tradycyjnie już także można kupić książki przy Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

Autorką fotoreportażu jest Katarzyna Lindert-Kuligowska

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roksana
Roksana
1 rok temu

Ktoś nie przemyślał robiąc ten materiał np: nagrania to jakaś żenada tego nie da się oglądać. Nagrania mieliście lepsze na swoim fanpage.