Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn zagrał koncertowo! Jest rekord

Fot. Natalia Tokarska

Co roku cieszyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stara się zaskoczyć atrakcjami, organizowanymi w ramach Wielkiego Finału. Nie inaczej było 13 stycznia. Działo się w całym mieście – na rynku, nad Olzą i w obiektach sportowych.

Szefowie cieszyńskiego sztabu WOŚP od kilku dni intensywnie pracowali nad dopięciem wszystkiego na ostatni guzik. W programie finału WOŚP w stolicy powiatu cieszyńskiego były – oprócz licytacji na rynku i w browarze – pokazy ratownictwa medycznego, koncerty, a także pokaz morsowania w wykonaniu amatorów lodowatych kąpieli z grupy Morsy Foczki Ziemi Cieszyńskiej. Oprócz tego w hali UŚ rozegrano amatorski turniej siatkówki, a w sali sportowej LO im. M. Kopernika turniej tenisa stołowego. Z kolei nad Olzą spotkali się miłośnicy biegania i maszerowania z kijkami nordic walking.

Działo się też we wnętrzach Zamku. Tam była okazja do wzięcia udziału w różnych warsztatach, a dla dzieci przygotowano specjalną strefę zabaw.

Zwieńczeniem cieszyńskiego finału były koncerty na rynku i w browarze, z tradycyjnym “światełkiem do nieba” na koniec.

Aktualizacja.

Cieszyński sztab WOŚP podczas 27. finału zebrał 125 498, 35 zł . To kolejny rekord, ponieważ w ubiegłym roku plon zbiórki wyniósł 117 520,96 zł.

 

Autorką fotoreportażu jest Natalia Tokarska.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments