Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Zasłużeni dla ochrony zdrowia. Za opiekę nad pacjentami w Covid-owym czasie

Fot. Sekcja Promocji Szpitala Śląskiego w Cieszynie

Miłe spotkanie miało miejsce w Szpitalu Śląskim. Ośmioro pracowników cieszyńskiego ZZOZ-u, otrzymało honorowe odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Wyróżnienia przyznawane są osobom, które na co dzień podejmują pełną poświęceń pracę w trosce o zdrowie i życie pacjentów. To najwyższe odznaczenie przyznawane przez ministra zdrowia, szczególnie teraz w okresie pandemii, nabiera szczególnej wagi i wymowy.

W honorowym gronie znaleźli się: położna Bożena Ciupka, pielęgniarki Renata Górska, Irena Janota, Danuta Klimurczyk i Danuta Molasy oraz lekarze Andrzej Kłoda, Cezary Linart i Marcin Pecold.

Gratulacje i podziękowania wyróżnionym przekazali starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, wicestarosta Janina Żagan i dyrektor Szpitala Śląskiego Czesław Płygawko. Padło wiele ciepłych słów i podziękowań dla całego personelu medycznego i innych pracowników ochrony zdrowia. Jak podkreślali sami uhonorowani, odznaczenia te należą się całemu zespołowi. Codzienna opieka nad pacjentami i walka o ich zdrowie i życie, wymaga bowiem współpracy całego zespołu szpitalnego.

Odznaczenia wręczone 11 sierpnia, czekały na odpowiedni moment od ubiegłego roku, kiedy to zostały przyznane. Szyki pomieszały ostre obostrzenia koronawirusowe.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nikt
nikt
2 lat temu

w?kabulu wojna czyli covida nie ma !! bravo ciemnota . Rozjeb..ć Europè dalej od środka to jest cel .