Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Złodziej w areszcie. Okradł przynajmniej 9 sklepów

Fot. KPP w Cieszynie

Cieszyńscy mundurowi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który okradł przynajmniej 9 sklepów na terenie Cieszyna, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu.

Był on dodatkowo poszukiwany za inne przestępstwa – między innymi posiadanie narkotyków oraz wywołanie fałszywych alarmów pożarowych. Na wniosek śledczych zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. O pierwszej kradzieży policjanci zostali poinformowani w czerwcu. Mundurowi szybko ustalili dane podejrzanego i zatrzymali go, odzyskując część skradzionego towaru. 27-letni mieszkaniec Cieszyna miał wówczas przy sobie pewną ilość narkotyków. Nie przyznawał się jednak do niczego. W trakcie postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna ten dopuścił się kolejnych kradzieży na terenie miasta.

Dodatkowo ukrywał się przed organami ścigania. 20 października został zatrzymany przez policjantów prewencji z Cieszyna i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał kolejne zarzuty. Został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna ten nie stosował się jednak do poleceń sądu i już 28 października kolejny raz okradł jeden z cieszyńskich sklepów. Już następnego dnia został zatrzymany przez dzielnicowych, którzy wykorzystując swoją znajomość terenu szybko ustalili, gdzie może się ukrywać. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim skradziony dzień wcześniej towar. Mężczyzna został ponownie doprowadzony do prokuratury. Tym razem musiał się liczyć z tym, że zostanie zatrzymany na dłużej. 27-latek został tymczasowo aresztowany przez cieszyński sąd na 2 miesiące.

Sprawa jest w toku. Policjanci nie wykluczają postawienia mężczyźnie dodatkowych zrzutów.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
2 miesięcy temu

To Jowej

Seba
Seba
2 miesięcy temu

Zima idzie ,w anclu cieplej.

Arek
Arek
2 miesięcy temu

Prawdziwie rezimowo -policyjne państwo które pozbawia konstytucyjnej wolności prawdziwych wszechpolaków