Sport Cieszyn

Cieszyńscy karatecy i ich szczęśliwa siódemka

Fot. Klub Kiyiokushin Cieszyn

W minioną sobotą w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XV Międzynarodowy Turniej CARBON CUP z udziałem około 300 zawodników z 28 klubów z kraju i z zagranicy. Nie zabrakło karateków z Cieszyna, którzy zresztą nie zawiedli.

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zanotowali kolejny sukces, zdobywając trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe medale. Dało to temu klubowi bardzo dobre piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej klubów.
Barw sekcji broniło ośmiu zawodników: Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Kamila Kozłowska, Adam i Jan Malina.
Medale natomiast przypadły w udziale następującym osobom, za takie oto kategorie. Złoty:
Lena Santarius – w kategorii kumite młodziczek do 45kg. Zaliczyła trzy walki, wszystkie rywalki znokautowała: w ćwierćfinale i półfinale przez mocne kopnięcia na głowę, w finale przez low-kick (filmik poniżej). Na uwagę zasługuje fakt, że półfinał i finał Lena walczyła pomimo kontuzji stopy. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować lekarzom turnieju za pomoc w regeneracji.
Adam Szydłowski (złoty i brązowy)– w kategorii kumite kadetów +40, ćwierćfinał wygrał przez waza-ri, półfinał przez wskazanie sędziów przy dużej przewadze i finał przed czasem przez kopnięcia na głowę. Dodatkowo zdobył brązowy medal w kata.
Jan Malina – w kategorii kumite kadetów do 35kg. Pierwsza walka wygrana przez wskazanie sędziów po dogrywce, półfinał i finał wygrany przez waza-ri.
Srebrny medal:
Maksymilian Wojtas w kategorii kumite juniorów młodszych do 60kg, stoczył trzy pojedynki przegrywając w finale po dogrywce.
Brązowe medale zdobyli:
Adam Malina w kategorii kumite młodzików do 50kg. Wygrał dwie walki, uległ swojemu rywalowi w półfinale. Karolina Wachholz w kategorii kumite kadetek +35kg, pierwsza i druga walka wygrana przed czasem, w półfinale lepsza okazała się rywalka.
Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędzią był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem i opiekunem ekipy był Bogdan Kubica.

google_news