Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyńska biblioteka najlepsza w województwie

Fot. Z archiwum UM w Cieszynie

Biblioteka Miejska w Cieszynie podtrzymała zaszczytny tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie śląskim” w ogólnopolskim Rankingu Bibliotek, organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki. Zajęła też wysoką – jedenastą – pozycję w kraju.

Co roku Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagradzają najlepsze biblioteki w Polsce i w każdym z województw, doceniając tym samym zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

– Sukces naszej biblioteki jest wypadkową trzech czynników: władz miasta Cieszyna, które, rozumiejąc znaczenie instytucji w środowisku lokalnym, łożą środki finansowe na jej utrzymanie, mieszkańców miasta, którzy czytają i korzystają z usług biblioteki, no i wreszcie kreatywnego zespołu pracowników instytucji, którzy potrafią wykorzystać ten potencjał, oferując usługi adekwatne do potrzeb lokalnej społeczności – komentuje Izabela Kula, dyrektor cieszyńskiej biblioteki.

– Bardzo się cieszę, że kolejny raz doceniono działania naszej biblioteki. To ważne miejsce na mapie kulturalnej Cieszyna z powodzeniem i zaangażowaniem realizuje swoją misję. Tworzone jest przez ludzi pełnych pasji, co w tym trudnym roku jest szczególnie cenne – mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments