Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Cieszyński Fortuna Bieg wraca po trzech latach przerwy. Trwają zapisy!

Fot. Krzysztof Marciniuk

Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią Covid-19, powraca Cieszyński Fortuna Bieg. W tym roku to 12. edycja tej cieszącej się popularnością wśród sportowców i kibiców imprezy. Na dziesięciokilometrowej trasie, prowadzącej tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, każdy może spróbować swoich sił. Bieg jest imprezą międzynarodową, w której w poprzednich edycjach brali udział zawodnicy m.in. z Kenii, Ukrainy, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Słowacji, Węgier i Czech.

12. Cieszyński Fortuna Bieg, wspólnie z XXII Półmaratonem dookoła Jeziora Żywieckiego, który odbędzie się 3 kwietnia w Żywcu, i 28. Biegiem Fiata w Bielsku-Białej, zaplanowanym na 22 maja, wchodzi w skład biegów ulicznych zaliczanych do Pucharu Euroregionu Beskidy.

Fot. Krzysztof Marciniuk

Każdy z uczestników tegorocznej imprezy otrzyma okolicznościową koszulkę techniczną, a na mecie czekać będą unikatowe medale. Dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii, usytuowanej w Czeskim Cieszynie, szykowane są nagrody finansowe i rzeczowe. Nagrody rzeczowe dostaną również najszybsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych, zarówno wśród mężczyzn (6 kategorii), jak i kobiet (5 kategorii). Przewidzianych jest też wiele nagród specjalnych.

Przy trasie biegu, tak jak zawsze, będzie się znajdowała rzesza kibiców, dopingujących biegaczy. Dla uatrakcyjnienia biegowej zabawy organizatorzy przygotowują animacje muzyczne i taneczne. W tym roku, ze względu na zaplanowaną modernizację stadionu miejskiego i ograniczony dostęp do infrastruktury, odbędzie się tylko bieg główny.

Zapisy przyjmowane są do 11 kwietnia, pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc, a został on ustalony na 1400 osób. Opłata startowa wynosi 65 zł.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cieszyniok
Cieszyniok
2 lat temu

A to zdjęcie szczęśliwych dzieciaków, to żeby im było bardziej smutno, że miastu nie chce się zorganizować raz w roku biegu dla nich???

WSTYD!!!