Cieszyn Na sygnale

Cieszyński ratusz odnosi się do śmierci na budowie

Fot. UM Cieszyn

Urząd Miejski w Cieszynie właśnie wydał oświadczenie w sprawie wczorajszego wypadku, do którego doszło w trakcie realizacji inwestycji prowadzonej przez miejską spółkę.

Jak już informowaliśmy, 13 lutego około 12.40 miał miejsce nieszczęśliwy wypadek podczas robót związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Frysztackiej i Chemików w Cieszynie. Jego skutek był śmiertelny. W szpitalu zmarł pracownik firmy, która realizuje prace zlecone przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie. Marek Gałosz, współwłaściciel przedsiębiorstwa, informuje, że do wypadku doszło w zabezpieczonym wykopie. Na pracownika osunęła się ziemia spod szalunku. Natychmiast podjęto akcję ratowniczą. W chwili przyjazdu na miejsce służb ratowniczych pracownik był przytomny. Niestety około północy zmarł w szpitalu.

W trakcie trwania akcji ratowniczej na miejscu zdarzenia poza służbami ratunkowymi obecni byli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, pracownicy ZGK w Cieszynie Sp. z o.o. w tym inspektor nadzoru Sylwia Rymorz. Do wypadku doszło w zabezpieczonym miejscu prac. Na miejscu zdarzenia był kierownik robót. Prace prowadzone były zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Roboty w rejonie wypadku zostały wstrzymane. Na bieżąco o zdarzeniu informowani są: Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, a także wiceburmistrz Przemysław Major. Generalny wykonawca na bieżąco współpracuje z organami prowadzącymi postępowanie wyjaśniające” – czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji przez Katarzynę Koczwarę, rzeczniczkę prasową Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

W obliczu tej tragedii, w imieniu władz Cieszyna, ZGK w Cieszynie Sp. z o.o. oraz Wykonawcy robót składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim zmarłego Pracownika” – podsumowuje Katarzyna Koczwara.

9
Skomentuj

avatar
6 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
9 Komentarzy
RozsądnyŚwiadekPrawdomówcaLeoLeo Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rozsądny
Gość
Rozsądny

Leo a ty to albo pracownik ratusza albo ksiądz i albo się boisz i wypytujesz o dowody albo myślisz ze modlitwa życie biedakowi przywróci…

Prawdomówca
Gość
Prawdomówca

Wiem, widziałem. Nasyp byl nad osłoną. A wykopy trwały na pewnono 15 tego dnia. Mogą potwierdzić to osoby jadące w kierunku Pogwizdowa oraz strażacy i pracownicy PPG. Miejsce wypadku powinno być od razu zamknięte….

Erik
Gość
Erik

Ciekawe dlaczego ten ratusz kłamie. Jaki ma w tym cel? Podobno to ziemia z wykopów się osunęła

Leo
Gość
Leo

Masz dowód na to że ratusz kłamie? Może zamiast hejtować pomodlisz się?

Świadek
Gość
Świadek

Ja też moge potwierdzić, że nad zabezpieczeniem wykopu bylo jeszcze sporo ziemi nie zabezpieczonej niczym i to ona sie osunęła na człowieka. Tak samo widziałem że prace były nadal po wypadku prowadzone tak jakby ktoś chciał ukryć stan faktyczny przy wypadku. Mieszkam na tyle blisko że widzę to z okna, a dowody na moje słowa też się znajdą jeżeli będzie taka potrzeba…

Prawdomówca
Gość
Prawdomówca

Dlaczego Ratusz Cieszyński kłamie. Przecież dużo osób tego dnia widziało, że prace były kontynowane już 2h po wypadku. Miejsce zdarzenia zostało zmienione, a ziemie osuneła się z 2m nasypu nad wykopem. Krążące w sieci zdjęcie pokazuje, jak bardzo wygląd miejsca po tragedii odbiega od stanu faktycznego w dniu wypadku.

Leo
Gość
Leo

Masz dowód na to że ratusz kłamie? Może zamiast hejtować pomodlisz się?

B..
Gość
B..

Jak mogla osunac sie zienia spod szalunku? Zabezpieczony wykop?

DW
Gość
DW

To czy były prowadzone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa dopiero się okaże.