Wydarzenia Cieszyn

Cieszyński wędrowniczek: Spotkanie z Leszkiem Szurmanem w Bibliotece Miejskiej

smart

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z pasjonatem podróży, które odbędzie się 10 stycznia o godzinie 17.00.

Bibliotekę odwiedzi Leszek Szurman. Opowie o swoich podróżach po Polsce. Kilometry przemierza kajakiem, rowerem oraz pieszo.

Jest zdobywcą Korony Gór Polskich, przeszedł Główny Szlak Beskidzki, który jest najdłuższym na terenie kraju, albowiem wynosi niemal 500 km.

Żadnych tajemnic nie mają przed nim także pozostałe szlaki  wielodystansowe dystansowe na terenie Sudetów i Gór Świętokrzyskich. Jedną z ciekawostek, pochodzących z życiorysu podróżnika, jest fakt przejechania na rowerze Wiślanej Trasy Rowerowej liczącej 1200 km. Szurman może pochwalić się również przebyciem trasy Szlaku Wielkiej Wojny 1409-1411, a tym sposobem, odwiedzenia wszystkich znajdujących się na terenie polskiego wybrzeża latarnii morskich.

Najdłuższa trasa wyprawy Pana Leszka obejmowała 5500 przemierzonych kilometrów. W ubiegłym roku przemierzył ponad 1800 kilometrów dookoła Polski, a wszystko  na rzecz Fundacji Być Razem. przemieszczał się kajakiem, rowerem oraz pieszo.

 

google_news