Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: 160 gram narkotyków w mieszkaniu 22-latka

22-latek podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków wpadł w ręce policjantów. Podczas przeszukania mieszkania śledczy ujawnili i zabezpieczyli ponad 160 gramów tak zwanych “dopalaczy”, środków psychoaktywnych oraz innych narkotyków. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

W minionym tygodniu mundurowi podjęli interwencję wobec podejrzanego o przestępstwo mężczyzny. 22-latek podczas kontroli był pobudzony i zdenerwowany. Ostatecznie przyznał, że ma przy sobie ukryte dopalacze. W związku z tym, mężczyzna został zatrzymany, a nielegalne substancje zabezpieczone.

Mundurowi przystąpili do przeszukania mieszkania, w którym mężczyzna odbywał dozór elektroniczny za popełnione wcześniej przestępstwa, także związane z posiadaniem narkotyków. Kryminalni ujawnili znaczne ilości ukrytych w kilku miejscach różnego rodzaju substancji psychoaktywnych i narkotyków. Mężczyzna posiadał łącznie ponad 160 gramów środków psychoaktywnych tzw„dopalaczy” i innych narkotyków. Badanie zabezpieczonych środków potwierdziło, że są to substancje, których posiadanie jest zabronione. Poza tym policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do porcjowania dopalaczy oraz ponad 12 tysięcy złotych w gotówce, które zostało zabezpieczone na poczet przyszłej kary.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i wystąpił z wnioskiem o areszt. Cieszyński sąd zadecydował o odrzuceniu wniosku, w związku z czym 22-latek został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sprawa jest w toku. W prowadzonym postępowaniu nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Norman
Norman
2 lat temu

Dozór na zwolnieniu warunkowym…rodzina sędziego?

Tojad
Tojad
2 lat temu
Reply to  Norman

Gdzie pisze, że był na zwolnieniu warunkowym? Dozór elektroniczny stosuje się wobec tych skazanych, których kaliber przestępstw nie był na tyle szkodliwy, by wsadzać ich za kraty.