Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: 60 nowych zakażeń. Ponad 1300 osób w kwarantannie

W powiecie cieszyńskim sytuacja, podobnie jak w całym kraju, staje się coraz trudniejsza. Ostatnich dziesięć dni przyniosło znaczny wzrost liczby osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa.

W okresie 13 – 22 października odnotowano takich 408 przypadków. W sumie od początku ogłoszenia stanu epidemii liczba ta 2413. Wyzdrowiało 1795 osób.

Minionej doby, według danych cieszyńskiego sanepidu, grupa osób zakażonych powiększyła się o kolejnych 60 mieszkańców. Nadzorem epidemiologicznym objętych było 631 osób, natomiast w kwarantannie przebywało 1328. Wzrost o 299 minionej doby. Chodzi głównie o szkoły podstawowe w gminach Chybie i Zebrzydowice.

W szpitalach leczonych jest 63 mieszkańców. Odnotowano zgon 92-letniego mieszkańca Wisły. W sumie z powodu koronawirusa w powiecie cieszyńskim zmarło dotąd 65 osób.

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
Obywatel
3 lat temu

Sanepid i tak zaniża wyniki. W Chybiu kwarantanna klas w sp nr 1 trwa od ładnych kilku dni, a sanepid zaktualizował listę w ostatnich dniach kwarantanny tych odór, czy to normalne? Nikomu już nie można wierzyć.