E-edukacja Cieszyn

Cieszyńskie: Bezpieczni nad wodą

Fot. KPP Cieszyn

Wakacje w pełni. Dla cieszyńskich policjantów lipiec i sierpień nie jest okresem laby. Mundurowi zajmujący się profilaktyką w cieszyńskim garnizonie walczą, aby letni wypoczynek i nie tylko, był bezpieczny. Dlatego spotykają się głównie z młodzieżą i edukują nastoletnich mieszkańców Śląska Cieszyńskiego.

– Mając na celu poprawę bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą funkcjonariusze z Cieszyna promują akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas spotkań z młodzieżą, imprez plenerowych czy też podczas akcji drogówki dotyczącej bezpieczeństwa pieszych. Asp. szt. Tomasz Pszczółka z cieszyńskiej prewencji oraz asp. Szymon Kaźmierczak z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiając z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpiecznego wypoczynku wskazują na zagrożenia, które można uniknąć stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci spotkali się m.in. osobami wypoczywającymi w Zebrzydowicach nad stawem Młyńszczok oraz z drużyną piłkarską KS Kędzierzyn Koźle i ich opiekunami. W ramach akcji „Bezpieczny pieszy” rozmawiali również o bezpieczeństwie z pieszymi wręczając ulotki dotyczące bezpieczeństwa – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Dodatkowym elementem akcji jest konkurs dla dzieci i młodzieży. Zadanie “Filmowy przeWODNIK” polega na przygotowaniu spotu filmowego trwającego 30-60 sekund promującego bezpieczne przybywanie nad wodą.W konkursie mogą wziąć udział zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat. Prace konkursowe można przesyłać do 10 września na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments