Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice

Cieszyńskie Gwiazdeczki zachwyciły jury (ZDJĘCIA)

Cieszyn po raz pierwszy stał się areną zmagań mażoretek z całej Polski. W Hali Widowiskowo-Sportowej przez całą sobotę, 4 czerwca, można było podziwiać ponad 200 choreografii w wykonaniu niemal 30 zespołów!

II Ogólnopolski Konkurs Mażoretek “O złotą cieszyniankę” oficjalnie otworzył starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, a w pierwszej ceremonii dekoracji udział wzięła burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Świetnie zaprezentowały się Cieszyńskie Gwiazdeczki, zdobywając czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach. Pełne wyniki będą dostępne od 5 czerwca na oficjalnym fanpage’u konkursu na Facebooku – tutaj.

Ten konkurs jest wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy możemy spotkać się na żywo. I Ogólnopolski Konkurs Mażoretek “O złotą cieszyniankę” organizowany przez nas w ubiegłym roku w formule online cieszył się sporym powiedzeniem. Dziś widzimy się na żywo i to jest fantastyczne – mówi Anna Wysocka, menadżerka Cieszyńskich Gwiazdeczek i organizatorka konkursu.

Dwukrotna mistrzyni świata – Maja Wysocka.

Publiczność licznie zgromadzona w Hali Widowiskowo-Sportowej miała niebywałą okazję podziwiać występy dwukrotnej mistrzyni świata, Mai Wysockiej, która dodatkowo zaprezentowała się w nowym układzie. Jak zwykle serca widowni skradły najmłodsze dziewczynki – minikadetki. Starsze natomiast udowodniły, że to niezwykle widowiskowy i emocjonujący sport. Poziom wielu choreografii był wysoki, a jury miało niełatwe zadanie, wybierając te najlepsze.

 

 

 

O najbliższych planach Cieszyńskich Gwiazdeczek będzie można przeczytać w “Głosie Ziemi Cieszyńskiej” – wydanie z 10 czerwca, zaś materiał wideo z konkursu opublikujemy w przyszłym tygodniu.

Autorką fotoreportażu jest Małgorzata Krawczyk.
google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 rok temu

Gratuluję.