Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Jedna kontrola i kilka przestępstw

Fot. Poglądowe

Policjanci z Cieszyna w trakcie jednej kontroli pojazdu ujawnili dwa przestępstwa, kilka wykroczeń oraz odnaleźli poszukiwanego. Osoby kontrolowane odpowiedzą teraz za takie przestępstwa jak kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi czy posługiwanie się dowodem osobistym należącym do innej osoby. Poszukiwany przestępca noc spędził w policyjnym areszcie.

Policjanci z cieszyńskiego wydziału prewencji w sobotnią noc zauważyli kierującego fiatem mężczyznę. Zatrzymali go do kontroli i przystąpili do czynności sprawdzenia osób i pojazdu. Wszystkie, jak się wówczas wydawało, trzy osoby podróżujące samochodem nerwowo się zachowywały. Krok po kroku na jaw wychodziły powody zdenerwowania. Policjanci po sprawdzeniu danych kierującego stwierdzili, że 29-letni mieszkaniec Ustronia nie może siadać za kierownicę, ponieważ posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku. Ponadto pojazd, którym kierował, nie był ubezpieczony i nie posiadał aktualnych badań technicznych. Samochód został usunięty z drogi na koszt właściciela.

Podczas dalszych czynności policjanci potwierdzali również tożsamość pozostałych osób podróżujących samochodem. 23-letnia kobieta przekazała mundurowym dowód osobisty należący do… znajomej. Dokument został zatrzymany, a w tej sprawie przeprowadzone zostaną czynności sprawdzające w sprawie o przestępstwo posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. Ale to nie wszystko. W trakcie kontroli pojazdu policjanci sprawdzili przewożony ładunek. Pod stertą ubrań natrafili na czwartego pasażera pojazdu, który usiłował ukryć się przed policjantami. Jak się okazało 24-letni mieszkaniec Cieszyna chciał się ukryć, ponieważ był poszukiwany przez prokuraturę w sprawie pobicia. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Kierujący samochodem 29-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto kierowcy grozi kolejny zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do lat 15.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments