Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 750 zgłoszeń

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a policją, wie już większość mieszkańców naszego regionu. Świadczy o tym liczba zgłoszeń.

Jak informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji, w samym 2020 roku na terenie powiatu cieszyńskiego odnotowano 754 zgłoszenia. W tej liczbie było 199 potwierdzonych, 71 – żart lub pomyłka i  484 niepotwierdzonych. KMZB – co warto przypomnieć – służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa.

Obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest intuicyjna. Wystarczy wejść w specjalną zakładkę „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” znajdującą się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Po kliknięciu otwiera się informacja o tym, co to jest KMZB i do czego służy. Znajduje się tam również odnośnik do mapy, jest także możliwość korzystania z narzędzia bez przechodzenia na inne strony. Należy uważnie przeczytać regulamin, zatwierdzić go i już można przekazywać policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach.

Aby usprawnić komunikację, zostały przygotowane specjalne ikony, które umożliwiają szybkie i sprawne precyzowanie zagrożeń i nanoszenie ich na mapę. Policja ma 7 dni na podjęcie zgłoszenia i na jego weryfikację od momentu naniesienia zagrożenia na mapę. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Do działań w razie potrzeby, angażowane są także inne służby.

Na uwadze trzeba mieć fakt, iż zgłoszenie poprzez KMZB nie spowoduje natychmiastowej interwencji. Do tego nadal służy numer alarmowy 112.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
1 miesiąc temu

No takale pijany kierowca może się pojawić wszędzie np pod szkołą, pod remizą czy pod sklepem ,to jak zlokalizować miejsce potencjalnie niebezpieczne

Oset
Oset
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Moi jeszcze przedszkole w pobliżu