E-edukacja Cieszyn

Cieszyńskie: Laptopy dla uczniów szkół powiatowych

Fot. Pixabay.com

Powiat cieszyński otrzymał grant w wysokości 99 540 zł na zakup laptopów dla szkół ponadpodstawowych w ramach programu “Zdalna Szkoła”.

– Dzięki tym środkom zostaną zakupione 63 laptopy wraz z zestawami słuchawek z mikrofonem. Komputery będą rozdysponowane do prowadzonych przez powiat szkół. W czasie realizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość tego rodzaju wsparcie materialne dla potrzebujących uczniów jest ogromnie przydatne. Dzięki zakupionemu sprzętowi młodzi ludzie będą mogli kontynuować naukę bez większych problemów w systemie zdalnym – mówi Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
1 miesiąc temu

Gry w karty i kości są szeroko rozpowszechnione […] Służą one jako ćwiczenia wzmacniające ducha. Ludus chartiludii et tesserae est frequentissimus (…) Defendunt talia pro exercitiis ingenii.