E-edukacja Cieszyn

Cieszyńskie: Nie zabraknie miejsc dla uczniów

Fot. zdjęcie poglądowe

Zakończył się proces naboru kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat cieszyński.

W sumie do placówek oświatowych zakwalifikowało się ponad 1498 uczniów. Na ten moment planuje się otworzyć  dla nich 52 klasy.

Po pierwszej turze naboru miejsca w wymarzonej szkole nie dostało 24 uczniów. Na nich czeka jeszcze 165 wolnych miejsc.

– 12 sierpnia, to bardzo ważna data dla procesu rekrutacyjnego, ponieważ w tym dniu zostaną opublikowane listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Po tym terminie następuje bardzo krótki czas, w którym uczniowie muszą zaakceptować wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali przyjęci. Natomiast 19 sierpnia zostaną opublikowane listy nowo przyjętych uczniów do naszych szkół. Dzisiejsza symulacja oraz rozdział miejsc w naszych placówkach oświatowych przebiegały bez większych problemów, podobnie jak w zeszłym roku, ponieważ po raz kolejny prowadziliśmy nabór w systemie elektronicznym, w ścisłej współpracy z dyrektorami naszych szkół. Odbyły się 4 tury symulacji. Po każdej turze wprowadzaliśmy do systemu modyfikacje – informuje Janina Żagan, wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments