Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Cieszyńskie: Ponad 900 osób na kwarantannie. Koronawirus znowu nabiera tempa

Koronawirus w powiecie cieszyńskim, niestety rozkręca się jesienną porą. Dotąd mieliśmy dziennie po kilka osób zakażonych, natomiast w tym tygodniu nastąpił kilkukrotny przyrost. Dziennie średnio wykonywanych jest 170-200 testów i coraz więcej badanych mieszkańców dostaje pozytywne wyniki.

Trzy ostatnie dni, czyli 27 i 28 i 29 października, to odpowiednio 174, 186 i 202 testy, z czego 26, 24 i 35 było pozytywnych. Zakażenie Covidem-19 ujawniono u 24, 23 i 32 osób. W sumie w ostatnim okresie  (21 – 29 października) w powiecie cieszyńskim odnotowano 100 nowych przypadków koronawirusowych (wcześniej 17, 20, 12). Jedna osoba zmarła (osiem od połowy tego roku). Według danych udostępnionych w raporcie Ministerstwa Zdrowia, kwarantanną w piątek objętych jest 933 mieszkańców.

Rośnie liczba pacjentów hospitalizowanych na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Na początku tego tygodnia chorych wymagających leczenia szpitalnego było 19, w tym jedna osoba pod respiratorem, natomiast w czwartkowe południe – 22, w tym dwie osoby ze wsparciem respiratora. Trzeba zaznaczyć, że do Cieszyna trafiają chorzy z całego obszaru dawnego województwa bielskiego. Oddział jest w pełnej gotowości, dysponując 27 łóżkami „covidowymi”, z czego 6 ma dostęp do respiratora na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. 20 kolejnych łóżek czeka na wypadek nagłego wzrostu liczby zachorowań.

Gdyby odnieść to do sytuacji sprzed roku, to obecnie sprawa nie wygląda jeszcze najgorzej, co trzeba tłumaczyć zdecydowaniem wyższym poziomem zaszczepień mieszkańców. Na przełomie października i listopada 2020 roku, dzienna liczba nowych zakażeń na terenie powiatu cieszyńskiego wynosiła średnio około 150. Wahnięcie w górę do poziomu 445 zakażeń miało miejsce 7 listopada, a później było średnio około 130. Na przełomie listopada i grudnia notowano dziennie 35-50 nowych przypadków Covid-19.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
2 lat temu

Nakręcanie bezsensownej paniki. Umierają i umierali starzy i schorowani ludzie tak jak na inne choroby! Ludzie nie są nieśmiertelni. Ciekawe jak się wygrzebiemy po tym kryzysie ekonomicznym, który nam wciskają? Kto ma kasę żeby płacić obłąkane podwyżki na WSZYSTKO? Może o tym napiszcie kolejny bezsensowny artykuł? Postraszcie ludzi, że trzeba spłacić dodrukowanie pieniądze i inflacja wszystkim się odbije czkwawką. Ludzie nie wiedza, że pieniądze nie spadają z nieba? Że trzeba pracować żeby zarobić? Co z Wami nie tak…

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Justyna

Ale o to chodzi, że zgonów jest znacznie mniej i nie straszą tutaj zgonami lecz rosnącą ilością zachorowań. A zachorowania to i powikłania także u ludzi młodych. Tutaj piszą, że liczba zgonów 0 (zero). A dalej o co Ci chodzi to nie wiem.

Klauzera
Klauzera
2 lat temu
Reply to  Justyna

Ty chyba w zusie robisz, że Ci na rękę nadmiarowe zgony. Rodzicom już powiedziałeś – już sobie pożyliście, bez was będzie mi lżej? Jak dostaną udaru albo zawału, to będą umierać w karetce pod szpitalem, bo lekarze oddelegowani do szpitali covidowych i leczyć nie ma kto. Same łóżka nie leczą.

Nadzwyczajna kasta
Nadzwyczajna kasta
2 lat temu
Reply to  Justyna

Tobie tylko wydaje się, że masz jakieś pojęcie w tematach, o których piszesz…

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Porównywanie nie ma sensu, nie jest dobrze mimo wyszczepień na niewystarczającym poziomie i w wyniku rozluźnienia. Np. w mniejszych sklepach, sklepikach nikt nie reagował na obowiązek wkładania maseczek, który nigdy nie zniesiono, na wsiach to standard bo znajomy.