Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Powyborcze układanki

Fot. Krzysztof Marciniuk

Wybory samorządowe 2018 za nami. Trwa jeszcze liczenie głosów. Na oficjalne wyniki trzeba cierpliwie poczekać. A co wynika z nieoficjalnych wieści?

Formalnością jest potwierdzenie zwycięstw Jerzego Pilcha w wyborach na wójta gminy Brenna i Tomasza Bujoka w wyborach na burmistrza Wisły. Obaj nie mieli konkurentów, a podczas głosowania uzyskali ponad połowę głosów na “tak”. W dodatku obaj skompletowali rady wyłącznie ze swoich kandydatów!

W Goleszowie – wedle naszych informacji – nowym wójtem została Sylwia Cieślar, w Hażlachu z dużą przewagą wygrał obecny gospodarz gminy Grzegorz Sikorski, w Strumieniu o kolejną kadencję skutecznie powalczyła Anna Grygierek, podobnie Janusz Żydek w Chybiu, Andrzej Kondziołka w Zebrzydowicach, Tomasz Branny w Dębowcu i Mirosław Sitko w Skoczowie.

Drugie tury szykują się w Cieszynie: wskazanie na duet Ryszard Macura – Gabriela Staszkiewicz oraz w Istebnej: Łucja Michałek – Henryk Gazurek i w Ustroniu: Przemysław Korcz – Artur Kluz.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcela.
Marcela.
5 lat temu

Pan Macura jako jeszcze były burmistrz , nie ma jaj… tyle w temacie. Przez cztery lata swojej kadencji nie rozkruszyl betonu między innymi MZD Cieszyn. zwanych przez mieszkańców LEPI DZIURY.