Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Pracowali niemal bez przerwy. Teraz sami walczą z wirusem

Fot. Google Maps

U dziewięciu pracowników cieszyńskiego sanepidu wykryto koronawirusa. Wciąż nieznane są wyniki badań reszty załogi.

Pracownicy cieszyńskiego sanepidu poddani zostali kwarantannie. W związku z tym obowiązki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie przejęła bielska stacja.  – W powiecie cieszyńskim sytuacja powinna się szybko ustabilizować, ponieważ bielski sanepid przejął już obowiązki po cieszyńskiej stacji. Ponownie pojawił się dostęp do informacji dotyczącej zakażeń się koronawirusem pod numerami telefonu: 504 022 816 oraz 514 122 992 – mówi Sylwia Pieczonka, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego.

Skąd jednak taki ogrom zarażeń? – Od samego początku, od kiedy w naszym kraju pojawił się koronawirus wywołujący chorobę zakaźną COVID-19, aż do momentu wykrycia zakażenia tym patogenem u pracowników Stacji, cały tamtejszy personel pracował z wielkim zaangażowaniem, bardzo ofiarnie po 12-14 godzin na dobę przede wszystkim myśląc o zdrowiu naszych mieszkańców. Pracowali w święta, w weekendy, w niedziele. Co bardzo ważne, cały czas były dostępne telefony dyżurne, działające 24 godziny na dobę. Pracownicy pomagali mieszkańcom naszego powiatu, jak najlepiej potrafili. Podkreślę również to, że moja współpraca jako osoby pełniącej funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie z pracownikami sanepidu była znakomita, zawsze mogłam liczyć na pomoc z ich strony, za co im dziękuję. Przepraszam wszystkich zainteresowanych za chwilowe zamieszanie spowodowane przyczynami niezależnymi od personelu naszego sanepidu – kończy Sylwia Pieczonka.

11
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
6 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
11 Komentarzy
inżynierAnoniminżynierinżynierKtoś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
inżynier
Gość
inżynier

Jak jest malutcy? Bez TESTÓW ani rusz? normalnie znudzony jestem stawianiem trafnej diagnozy sytuacji i posiadaniem wiecznie racji. Niech zgadnę – TRAFIŁ ICH KTOŚ BEZ OBJAWÓW? Ilu z nich do tej pory nie ma objawów? Jedyne co uzyskacie tymi “metodami” to RECESJA. Tak z ciekawości – a jak Bielski Sanepid trafi szlag to co wtedy???
P.S. Cóż za śliczna propaganda pani Pieczonka – w okresie o którym pani wspomina nie było żadnych “świąt” – chyba się pani troszkę rozpędziła bo nareszcie trzeba było popracować na swą pensję :D:D:D

Anonim
Gość
Anonim

Inżynier brak mi słów.. Nareszcie trzeba było popracować na swoją pensję?! Pracownicy sanepidu zarabiają najniższa krajową.. Pracowali w weekendy i codziennie po 12 a nawet i więcej godzin! Ciesz się,ze nie musisz ani Ty ani Twoja rodzina zmagać się teraz z wirusem. Choc moze gdyby Cię to zaczęło dotyczyć nie wypisywalbys tych wszystkich bzdur!!

inżynier
Gość
inżynier

Stary ta epidemia sie jeszcze dobrze nie zaczęła a sanepid już leży lub jak kto woli nie działa. Powiedz mi tylko czy to jest normalne?!? I czy za coś takiego płacimy wszyscy podatki?!? Człowieku dziękuj Bogu że jest jakaś pierdoła że śmiertelnością na poziomie kilku procent bo byłaby druga hiszpanka. I jeszcze ten patos jak za stalina jak to nie pracowali – szczególnie w święta co to ich nie było. Otrząśnij się. Idź na papieroska. POMYŚL!

Ktoś
Gość
Ktoś

Rozumiem że jest kwarantanna, ale to nie dyskwalifikuje do nieodbierania telefonów bo pracować można zdalnie. Powoduje to tylko niepotrzebny chaos

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Piękna laurka i dla siebie pani p.o. rzecznik.

inżynier
Gość
inżynier

Joł joł… joł joł joł joł joł – KTO JAK ZWYKLE RACJĘ MIOŁ?!? joł joł joł – wielkie joł! hahahaha

Alex
Gość
Alex

Bardzo dobrze. Szkod że idzie to tak pomału. Potrzebujemy aby całe społeczeństwo zakaziło się abyśmy zyskali odporność jak po szczepionce. Ważne jest tylko aby ochronić starszych ludzi bo oni są najbardziej zagorżeni.

NN
Gość
NN

Mam nadzieję, że już odwiedziłeś oddział zakaźny. Tylko potem siedź w domu bo wolę twojej metody nie stosować.

Alex
Gość
Alex

Zgadzam się. Jak to chycisz siedź w domu nie wychodź i nikomu o tym nie mów bo zabije cię hejt.

Mim
Gość
Mim

Mieliśmy jakieś święta od lutego? Pierwszy przypadek w Cieszynie był dopiero w lutym

rafko
Gość
rafko

chyba te niedziele 😛