Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyńskie Senioralia tuż-tuż

Podczas ubiegłorocznej imprezy słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku z powiatu cieszyńskiego zaprezentowali tzw. taniec liniowy. Fot. Dorota Krehut-Raszyk

18 maja o 18.00 w sali widowiskowej cieszyńskiego Domu Narodowego będzie można usłyszeć przeboje Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Artura Gotza. Koncert odbędzie się w ramach III Nadolziańskich Senioraliów.

– Artur Gotz wykona znane i lubiane przeboje Kabaretu Starszych Panów, których twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora. Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do oryginalnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu łączą to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi w XXI wieku – zapowiada Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Sam koncert nie jest jedyną atrakcją III Nadolziańskich Senioraliów. Już od godz. 9.00 będzie rozgrywany bowiem turniej szachowy. Tym razem miejscem zmagań będzie wyremontowana sala w Domu Narodowym, do której uczestnicy i kibice wejdą od strony ulicy Matejki. Od godz. 12.00 z kolei w budynku udzielane będą porady i konsultacje lekarskie, a także będzie możliwość zrobienia podstawowych badań, na przykład poziomu cukru we krwi czy ciśnienia. Nie zabraknie także innych stoisk promocyjnych.

Z kolei o 14.00 w sali widowiskowej odbędzie się wykład połączony z debatą pod tytułem „Bezpieczny senior”. Organizuje go Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie. Podczas spotkania „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” zaprezentowane zostaną m.in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja „Moja Komenda” i program „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o