Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Strażacy pomocni w szczepieniach

Fot. OSP Zaborze

W miniony weekend mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, mogli skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w punktach, które działały m.in. przy kościołach, stadionach i jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Chętnych nie brakowało.

W organizację punktów szczepień włączyli się druhowie-ochotnicy, którzy nie tylko pomagali w utworzeniu punktu, ale także dowozili chętne osoby, które nie dysponowały własnym transportem. Na terenie powiatu cieszyńskiego do akcji aktywnie włączyły się jednostki OSP Pogórze, OSP Kaczyce, OSP Istebna, OSP Wisła Jawornik, OSP Wisła Malinka, OSP Ustroń Centrum, OSP Puńców, OSP Godziszów, OSP Mnich, OSP Brenna Leśnica i OSP Zaborze.

W Istebnej z możliwości zaszczepienia się przeciw Covid-19 skorzystały w miniony weekend 54 osoby, w Goleszowie – 60, w Chybiu – 53, w Zaborzu – 31 osób.

Tymczasem w najbliższy piątek, 20 sierpnia, będzie szansa skorzystania z darmowego szczepienia w punkcie zlokalizowanym przy remizie OSP Goleszów. 21 sierpnia natomiast można będzie zaszczepić się w punkcie przy budynku OSP Pierściec. Podawane są jednorazowe dawki szczepionek. Obydwa punkty będą czynne w godzinach 13.00 – 18.00.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments