Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Ulewy nie odpuszczają

Fot. Pixabay.com

Ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu cieszyńskiego, dotyczące silnego deszczu z burzami, sprawdzają się. Przez region przechodzą ulewy, ale jak na razie nie mają większego odzwierciedlenia w zgłoszeniach napływających do Centrum Powiadamiania Ratunkowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu.

Dyżurny ustrońskiej jednostki informuje, że zdarzenia dotyczące usuwania skutków ulewnego deszczu w powiecie cieszyńskim są pojedyncze. Jak na razie strażacy interweniowali m.in. przy drzewie powalonym na ścieżkę w Skoczowie, przy udrażnianiu zalanej drogi pod wiaduktem kolejowym w Kończycach Małych, przy zatkanej studzience burzowej w Ustroniu. Ponadto odnotowano kilka pompowań wody z zalanych piwnic.

Obecnie działania prowadzone są w Istebnej na wysokości Kubalonki, gdzie doszło do wypadku na drodze. Samochód wpadł do rowu i prawdopodobnie została poszkodowana jedna osoba.

Ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego, a dotyczące powiatu cieszyńskiego, obowiązuje do jutra do godz. 8.00. Mowa w nim o opadach deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami ma wynosić od 50 mm do 80 mm. Opadom towarzyszyć mają burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy jest grad.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments