Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Woda opada…

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej podsumowała interwencje powodziowe w ciągu ostatnich dni w naszym regionie. Na szczęście na obecną chwilę opady ustały, ale na wszystkich wodowskazach wciąż są przekroczone stany ostrzegawcze.

Od środy 22 maja strażacy interweniowali 250 razy. Łącznie w działaniach związanych z usuwaniem skutków ulewnego deszczu brało udział ponad 1500 strażaków PSP i OSP, czyli łącznie ponad 310 zastępów. Jak informuje st. kpt. Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, największą ilość zdarzeń odnotowano w Goleszowie (53 interwencje), Ustroniu (35 interwencji), Skoczowie (34 interwencje), Brennej (29 interwencji), Dębowcu oraz Wiśle (18 interwencji). W najgroźniejszym momencie zalanych było sześć dróg, które były nieprzejezdne w całości lub częściowo – ulice Skoczowska i Szkolna w Dębowcu, Bażanowicka w Ogrodzonej, Główna w Pruchnej, Simoradzka w Ochabach i Nierodzimska w Godziszowie.  Obecnie stan wód w regionie wciąż jest wysoki, jednak ma już tendencję opadającą.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Realista Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Realista
Gość
Realista

Podoba mi się sposób liczenia.
Czyli np. jeżeli czteroosobowy zastęp podjął 10 interwencji danego dnia to statystycznie w tym dnu interweniowało 40 strażaków. Brawo.